AplikacjePlex robi to dobrze. Świetny zakup i wizja telewizji.

Maciej Kulesa1 lutego 20175 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/plex-logo-1024x576.jpg
Wczoraj dowiedziałem się, że Plex przejmuje bardzo ciekawy serwis/aplikację Watchup. Bardzo podobną zasadę działania prezentuje Haystack.tv. Z tą różnicą jednak, że ten pierwszy ma podpisane umowy z największymi graczami, takimi jak: CNN, Bloomberg, CBS Interactive, PBS, Vox, Euronews, Hearst Television, Fox News, WSJ, Sky News, Washington Post, Financial Times, Fusion i wielu innymi.

Na Antyweb czytałem komentarz o tym, że wprowadzenie do Plex funkcji z Watchup jest niepotrzebne. Ja twierdzę, że jest to strzał w dziesiątkę. Fajnie będzie zobaczyć wszystko w jednym miejscu, a osoby twierdzące inaczej zapominają o użytkownikach Android TV.

Treści z Watchup mają trafić do Plex już w drugim kwartale tego roku. Oczywiście, nie liczę na to, że wszystkie materiały będą dostępne w Polsce, ale na pewno otrzymamy treści od kilku wielkich graczy.
Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, czego przykładem jest Live channels (Kanały na żywo) na Android TV. Aplikacja/usługa ta zbiera materiały i kanały, które później umieszcza w jednym miejscu. W ten sposób z jednego poziomy mam dostęp do kilku źródeł i mogę z nich korzystać w podobny sposób, jak w przypadku klasycznego dekodera.

Wiem, że Google pracuje nad swoją własną usługą telewizji IPTV, ale moim zdaniem takie podejście, jak tutaj opisywane, również może równolegle istnieć na rynku. Co więcej, usługi jak Haystack.tv mają większe szanse u mnie, bo sam mogę skonfigurować kanały na podstawie swoich zainteresowań. Wystarczy prosty dobór hashtagów i za ich pomocą serwis podrzuca mi interesujące treści.
Po więcej zajrzyj tutaj i przeczytaj recenzję przystawki Xiaomi mi Box 4K pracującej pod kontrolą Android TV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}