NewsPozostałe urządzeniaTestyUrządzeniaRadio internetowe Ferguson Regent i350s sterowane z androida – recenzja.

Maciej Kulesa17 grudnia 2018117 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/IMAG2361-1280x960.jpg

Radio internetowe Ferguson Regent i350s - recenzja.

Radio internetowe – od dłuższego czasu bardzo popularne rozwiązanie, nie tylko w polskich domach. Jest to idealne urządzenie dla osób ceniących sobie tradycyjne radio, ale jednocześnie szukających nowych technologii. Ferguson Regent i350s powinien zainteresować użytkowników znudzonych klasycznymi radiami, ale jeszcze nieprzekonanych do rozwiązań pokroju Google Home. Radio internetowe Regent i350s daje dużo możliwości i jest ciekawie przemyślane.

Zacznijmy jednak od podstaw. Tak Ferguson Regent i350s prezentuje się z przodu.

Ferguson Regent i350s - widok z przodu

01. Power on/Standby

02. Pokrętło głośności

03. Czujnik zdalnego sterowania

04. Pokrętło nawigacyjne

05. Preset 1, 2, 3, 4

06. Przycisk Preset

07. Przycisk Home

08. Przycisk Play/Pause

09. Przycisk Mode

10. Kolorowy wyświetlacz

Tak prezentuje się z tyłu.

Ferguson Regent i350s - widok z tyłu

11. Wejście słuchawkowe 3.5mm

12. Port USB (Output: 5V,1A), odtwarza pliki MP3 z pamięci przenośnych

13. Wejście Aux-in jack 3.5mm

14. Gniazdo zasilania

15. Antena teleskopowa

Muszę przyznać, że radio wykonano stylowo i będzie pasować praktycznie wszędzie. Najbardziej zadowoleni powinni być użytkownicy szukający coś w stylu retro. Podoba mi się to podejście i kupują mnie tym. Szkoda tylko, że pilot trochę nie pasuje do tej koncepcji, ale jest to najmniejszy problem, zawsze można go schować i skorzystać z aplikacji na Androida.

Ferguson Regent i350s z pilotem

W zestawie z urządzeniem znajduje się przewód mini jack, który pozwala na podłączenie innych urządzeń audio. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą parować smartfona za pomocą bluetooth. Tutaj dochodzimy do obsługi Regent i350s. Polecam korzystanie z pilota. Obsługa radia z poziomu wbudowanych przycisków jest trochę tajemnicza.

Można nauczyć się i przyzwyczaić, ale zdecydowanie bardziej intuicyjną opcją jest pilot. Można też skorzystać z aplikacji, która dostępna jest bezpłatnie w sklepie Google Play. Żeby móc sterować radiem Ferguson z poziomu aplikacji na Androida, oczywiście należy podłączyć się do tej samej sieci bezprzewodowej.

Na kartonie znajduje się QRCode, który pozwala po wykonaniu jego zdjęcia szybko ją pobrać. Można ją także wyszukać po nazwie AirMusic Media Control. Tak jak wspomniałem, żeby aplikacja działała, konieczne jest podłączenie odbiornika oraz naszego smartfona do tej samej sieci WiFi.

Z jej pomocą możemy robić w zasadzie wszystko. Aplikacja ułatwia również korzystanie z tych wszystkich funkcji multimedialnych, jak odtwarzanie muzyki z domowego serwera NAS (na przykład z aplikacji Plex) w ramach UPnP.

Ferguson Regent i350s obsługuje standard Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki czemu bez problemów można sparować smartfona. Po takiej czynności można odtwarzać muzykę dostępną w telefonie lub z wykorzystaniem aplikacji, takich jak Spotify, Deezer i Muzyka Google. Niestety, model Regent i350S nie obsługuje tych aplikacji niezależnie.

Producent tę funkcjonalność udostępnił dopiero w wyższej wersji – Regent i400s. Szkoda, bo podłączeniu smartfona z radiem ma on ograniczoną funkcjonalność. Trzeba się liczyć z tym, że podczas połączenia telefonicznego musimy pamiętać o rozłączeniu bluetooth.

Radio wyposażone zostało nie tylko w bezprzewodową łączność WiFi dającą nam dostęp do DLNA umożliwiającego zdalne odtwarzanie plików multimedialnych z komputerów i tabletów, ale także Bluetooth.

Ferguson Regent i350s sieć wifi internet

Radio posiada kilka ciekawych funkcji, które idealnie pasują do tego typu urządzeń. Pozwala na wyświetlanie pogody, ma wbudowany budzik i tryb zasypiania. Ten ostatni może przydać się osobom, które lubią zasypiać z muzyką w tle. Moim zdaniem jest to bardzo przydatna funkcja.

Nie zabrakło tutaj dostępu do tysięcy stacji internetowych. Dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni tylko do tradycyjnych rozwiązań FM. Można wyjść zdecydowanie dalej i słuchać materiałów z drugiego końca globu. Nie trzeba tłumaczyć plusów takiego rozwiązania. Oczywiście, możemy ograniczyć się tylko do klasycznego radia, tylko po co?

Ferguson i350s obsługuje radia w 3 standardach:

 • Radio FM działające na pasmie 87.5-108 MHz
 • Radio cyfrowe DAB z pasmem 174-239 MHz
 • Radio internetowe z dostępem do 16.000 stacji z całego świata

Ferguson Regent i350s standardy

Oprócz wyżej wymienionych funkcji w urządzeniu znalazł się port USB. Dzięki temu można podłączyć pamięć przenośną do radia i odtwarzać z niej muzykę. Osobiście wolę nowsze rozwiązania i pamięć USB jest już dla mnie przeżytkiem, ale na pewno znajdą się osoby, które mają sporą kolekcję na takich nośnikach.

Ferguson i350s jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jakość dźwięku jest dobra. Może nie zadowoli bardziej wymagających słuchaczy, szczególnie na wyższym poziomie głośności. Jednak dla standardowego słuchacza będzie bardzo dobrym wyborem. Moim zdaniem jakość jest akceptowalna, a nawet powyżej średniej. Sprawdzi się nie tylko podczas słuchania audycji radiowych. Przyjemnie słucha się też muzyki puszczanej z aplikacji muzycznych. Radio testowane było w pomieszczeniu 14m2 i 30m2. W obydwóch przypadkach zdawało egzamin.

Moim zdaniem radio Ferguson i350s jest dobrym urządzeniem i ma kilka świetnych funkcji. Dzięki nim można cieszyć się nim przez długi czas. Trochę brakuje wbudowanych aplikacji Spotify, Deezer lub Muzyka Google. Dzięki nim radio byłoby prawie idealne. Jeśli szukacie takich opcji, musicie spojrzeć na wspomniany model i400s, który dodatkowo ma wbudowany odtwarzać CD.

Radio do testów dostarczyła firma Ferguson.

One comment

 • jan

  11 grudnia 2019 at 11:18

  w moim i350s DAB+ tragedia dźwięk przesterowany na wszystkich 19 stacjach radiowych w Gdańsku!!! a na pastylce usb do kompa działa idealnie coś ciała dali z softem Napisałem do serwisu i zobaczymy co odpiszą

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.