GoogleSystemyDark mode pojawi się w nadchodzącym Androidzie Q

Maciej Kulesa8 stycznia 20195 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/android-1024x822.jpg

Dark mode pojawi się w nadchodzącym Androidzie Q

Od dawna czekamy na „dark mode” w Androidzie. Podobno Google ma już wszystko przygotowane. W sumie, taki tryb miał pojawić się już w wersji Android Pie, ale z jakiegoś powodu zrezygnowano z tego pomysłu. Wielu użytkowników, w tym ja, zawiodło się taką decyzją. Jednak, gigant powoli zmierza w tym kierunku i wystarczy spojrzeć na ich aplikacje, które otrzymały taką funkcję. Ciemny tryb można włączyć już w Youtube, Wiadomości i innych aplikacjach. Niektóre aplikacje w Polsce nie mają jeszcze takiej opcji, ale to tylko kwestia czasu.

W sieci pojawiła się informacja, że Android Q będzie posiadać taką możliwość. Na stronie Chromium pojawiła się taka wiadomość, którą wyśledził Łukasz Zbylut. Wygląda na to, że na ten moment zniknęła z internetu, ale dobrze wiemy, że jak coś się w nim pojawi, to nie znika do końca.

Dark mode is an approved Q feature. The Q team wants to ensure that all preloaded apps support dark mode natively. In order to ship dark mode successfully, we need all UI elements to be ideally themed dark by May 2019.

Wszystko wskazuje, że nadchodząca wersja Androida w końcu przyniesie długo oczekiwany tryb. Jest on bardzo przydatny, szczególnie dla osób korzystających z urządzeń wieczorami. Dark mode pozwala odpocząć oczom, ale przede wszystkim sprawi, że czas pracy smartfona będzie zdecydowanie dłuższy. Osobiście czekam i będzie to dla mnie jedna z ważniejszych funkcji, obok poprawek bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.