NewsTestyPendrive Sandisk 32 GB dual USB drive micro 3. Opinia i recenzja

Paweł30 lipca 20199 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/pendrive-sandisk.png

Pendrive bardzo dobrze sprawdza się w sytuacjach, kiedy chcemy odczytać pliki na innym komputerze lub zwolnić pamięć np. w swoim smartfonie. Jest to małe, poręczne i bardzo praktyczne urządzenie, które przyda się w pracy, na studiach, a także w życiu codziennym. Na pendrive można także przechowywać zdjęcia lub filmy. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno tego dysku, to koniecznie przeczytaj parametry urządzenia, aby potem nie żałować zakupu.

Pendrive Sandisk 32 GB dual USB drive 3.0

Pendrive przede wszystkim musi być pojemny. Dzięki temu będziesz mógł przechowywać większą ilość plików lub pliki o dużych rozmiarach, np. długie nagrania lub video. Urządzenie Pendrive Sandisk 32 GB dual USB drive 3.0 może pomieścić aż do 32 GB danych. Ponadto pozwala na szybki transfer plików nawet do 150 MB/ s w przypadku odczytu i 20 Mb/s w przypadku zapisu. Taka prędkość pozwala Ci zaoszczędzić czas na czekanie. Korzystając z SanDisk Ultra Dual Drive USB możesz bez problemu skopiować pliki ze smartfona, a także z tabletu z systemem Android z obsługą OTG, komputerem PC lub MAC.

Mały dysk przede wszystkim zwalnia miejsce na Twoim telefonie lub komputerze i pełni doskonałą funkcję jako pamięć zewnętrzna dla innych urządzeń. Jeśli więc często fotografujesz, dodajesz swoje ulubione utwory muzyczne lub nagrywasz video o dużych rozmiarach, to zakup takiego urządzenia może okazać się dla Ciebie bardzo przydatny. Nie musisz się martwić o to, czy masz jeszcze dodatkowe miejsce pamięci w Twoim telefonie. Dodatkowo możesz skorzystać także z aplikacji SanDisk Memory Zone Android, która pozwala na zarządzanie różnymi plikami.

Test na bezlusterkowcu

Taki pendrive doskonale się także sprawdza przy filmowaniu amatorskim. W moim bezlusterkowcu Fuji Film XT3 zrobiłem test, nagrywając 30 minutowe wideo w rozdzielczości FULL HD, które zapisuje się na 2 kartach SD w standardzie UHS-II mojego aparatu. W laptopie posiadam czytnik kart SD, natomiast wideo przerabiam na komputerze stacjonarnym. Dzięki Pendrive Sandisk 32 GB dual USB drive 3.0 mogę szybko przerzucić wideo z laptopa na USB, a następnie przerzucić film z USB na komputer.

Tak dla ciekawości: wideo 30 minutowe w rozdzielczości FULL HD ważyło ok. 26,5 GB, więc spokojnie zmieściło się na pendrive 32 GB. YouTuberzy zazwyczaj nagrywają krótsze filmiki, więc na tym urządzeniu można spokojnie wrzucić kilka krótszych materiałów wideo do obróbki.

Pendrive Sandisk można zakupić także w pojemności pamięci 256 GB, co okaże się wystarczające przy profesjonalnym nagrywaniu wideo na YouTube.

Ten pendrive posiada dwie końcówki, gdzie na jednej jest złącze micro-USB, natomiast na drugiej – złącze USB 3.0. Jest to bardzo elegancki niewielki dysk, który umożliwia przenoszenie zawartości właściwie ze wszystkimi urządzeniami na świecie.

Złącze USB jest włączone USB 3.0 i kompatybilne z portami USB 2.0.Działa na komputerach PC i Mac z systemem Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 i Mac OS 10.6. Dodatkowo nie wymaga sterowników.

Parametry techniczne:

  • Wymiary dysku: 35 x 17,5 x 9,8 mm
  • Kolor: czarny
  • Pojemność pamięci: 32 GB
  • Prędkość transferu: 150 MB/s
  • Połączenie: USB 3.0
  • Połączenie: USB 2.0 Micro B Plug / USB 3.0 A Plug
  • Seria: Ultra Dual USB m 3.0

Więcej szczegółów: https://www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ultra-dual-usb-drive-3

Pendrive ma bardzo stylowy design, a jego konstrukcja umożliwia przyłączenie smyczy lub breloka. Wymiary są na tyle praktyczne, że możesz go schować do kieszeni lub portfela. Pamiętaj, aby mieć go pod ręką, bo nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.