TestyŁadowarka samochodowa GRIFFIN 2 in 1 niezbędnym wyposażeniem każdego kierowcy. Recenzja

Paweł9 kwietnia 201912 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jaką-kupić-ładowarkę-do-samochodu-1280x1428.jpg

Ładowarka do samochodu staje się jednym z podstawowych artykułów wyposażenia każdego auta. Urządzenie to świetnie sprawdza się podczas długich podróży, kiedy naładowanie baterii telefonu, iPada lub tabletu jest nam bardzo potrzebne. Ładowarki samochodowe są dedykowane również dla zapominalskich, którzy wychodząc z domu zapomnieli naładować telefon komórkowy. Jeśli planujesz więc zakup ładowarki samochodowej, to dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się, czy warto zainwestować w ładowarkę samochodową i jaką najlepiej kupić.

Czy warto zainwestować w ładowarkę do samochodu?

ładowarka samochodowaDzisiaj w sklepach stacjonarnych lub internetowych znajdziesz mnóstwo ładowarek samochodowych o różnych cenach. Warto pamiętać, że jest to urządzenie wielorazowe, więc najlepiej jest dołożyć trochę więcej pieniędzy i kupić coś sprawdzonego.

Najczęściej zdajemy sobie sprawę z konieczności posiadania tego urządzenia w momencie, gdy jest ono nam potrzebne.

Poniżej kilka powodów, dla których warto zainwestować w ładowarkę:

 • przyda Ci się na co dzień, tzn. podczas podróży na wakacje, podczas jazdy do pracy, do klienta lub do domu
 • zaoszczędzisz sobie dodatkowego stresu, mając ładowarkę w samochodzie nie będziesz musiał się martwić o to, czy i kiedy bateria w telefonie się rozładuje,
 • zaoszczędzisz sobie czasu – zamiast czekać na pełne naładowanie telefonu w domu, możesz podłączyć telefon pod ładowarkę samochodową,
 • urządzenie o relatywnie niskiej cenie, więc w razie uszkodzenia lub zepsucia – nie poniesiesz dużego ryzyka finansowego,
 • ładowarka nie zajmuje wiele miejsca – wystarczy włożyć ją do schowka w samochodzie.

Generalnie warto zainwestować w coś dobrego pod kątem jakościowym (a także najlepiej finansowym), aby ładowarek samochodowych nie kupować co jakiś czas. Najlepiej kupić coś, co by posłużyło na wiele lat. Postanowiłem przetestować ładowarkę GRIFFIN 2 in 1.

Parametry techniczne ładowarki samochodowej GRIFFIN 2 in 1

Na zewnętrznym opakowaniu pudełka możemy zauważyć dla jakich urządzeń przeznaczona jest ładowarka samochodowa GRIFFIN. Producent pisze, że do ładowarki możemy podłączyć iPod, iPhone oraz iPad. A więc ładowarka samochodowa jest przeznaczona do urządzeń firmy Apple.

Ładowarka samochodowa 2 in 1 posiada dwa wejścia USB oraz jeden integralny płaski kabel Lightning Apple. Kabel ma długość 90 cm, więc jest wystarczający do swobodnego korzystania z telefonu.

kabel do ładowarki samochodowej griffin 2 in 1

Dodatkowe wejście USB umożliwi podłączenie innego kabla. Dobrym więc rozwiązaniem jest to, że możemy korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie.

Ładowarka ma czarną obudowę i jest poręczna w użytkowaniu. Wejściówka nie ślizga się przy wyciąganiu z gniazda zapalniczki.

Parametry ładowarki GRIFFIN 2 in 1:

 • model: GC39941-2
 • kolor: czarny
 • liczba urządzeń ładowanych jednocześnie: 2
 • złącza: Apple Lightning i USB
 • prąd wyjściowy: 2400 mA
 • napięcie wyjściowe: 5 V
 • kabel: płaski
 • długość przewodu w zestawie: 90 cm

Ładowarka samochodowa GRIFFIN 2 in 1 – cena i opinie

Na początku sprawdziłem opinie ładowarki samochodowej GRIFFIN. Nie znalazłem coś, co mogłoby mnie powstrzymać od zakupu. Ogólnie ładowarka miała dobre opinie, ale wolałem sam się o tym przekonać.

W praktyce ładowarka samochodowa ładuje podobnie, jak standardowe ładowarki. Jeśli chodzi o podłączenie iPhona, czas naładowania rozładowanej baterii wynosi ok. 1,5 h. Natomiast przy podłączeniu dwóch urządzeń (iPhona i Smartfona) – trochę dłużej.

Jak już wcześniej wspomniałem, długość kabla jest wystarczająca, więc nie przeszkadza i nie plącze się podczas korzystania z telefonu.

Podczas wyjazdów rodzinnych lub podróży z pasażerami czasami toczy się wojna o to, kto i kiedy może podłączyć sobie telefon pod ładowarkę. Dwa wejścia w ładowarce pozwalają pogodzić ten spór i przyjemnie spędzić czas w samochodzie.

Obudowa ładowarki samochodowej GRIFFIN jest schludna, a kolorystycznie pasuje właściwie do każdego wnętrza samochodu. Nie wygląd jednak gra tu rolę, cena również ma znaczenie.

Ładowarka samochodowa GRIFFIN 2 in 1 kosztuje w granicach 50-60 zł. W zależności jaki sklep wybierzesz i jaką opcję dostawy.

W sklepie 4GSM jest jeszcze dostępna za 39,99 zł – Kliknij tutaj!

Myślę, że za taką cenę ładowarka jest godna polecenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.