Aktualizacja Android 9.0 P dla smartfonów, tabletów i przystawek do TV. Aktualizowana lista urządzeń.

Aktualizacja Android 9.0 P dla smartfonów, tabletów i przystawek do TV. Aktualizowana lista urządzeń.

Na Google I/O 2018 odbyła się oficjalna prezentacja systemu Android P 9.0. W tym dniu zapowiedziano również wersję deweloperską, która zaczyna trafiać na smartfony różnych firm. Wiele osób czeka jeszcze na aktualizację Android Oreo, a inni mogą „pobawić” się nowszą odsłoną.

Zanim przejdziemy do listy urządzeń, które otrzymają aktualizację Android 9.0 P, warto zapoznać się z innym zestawieniem. Poniżej znajdziecie link do listy smartfonów z aktualizacją do Oreo.

Większość producentów przygotowuje się do procesu aktualizacji swoich smartfonów. Cała machina ruszy pewnie w okolicach wakacji, a na dobre dopiero pod koniec roku. Nie oszukujmy się, o poważnym procesie aktualizacji będziemy mogli mówić dopiero w okolicach października. Podobnie było z Android 8.0 Oreo i tak też będzie z Android P.

W tym wpisie znajdziecie listę smartfonów, tabletów i innych urządzęń, które otrzymają aktualizację do systemu Android 9.0 P. Na początek jednak zestawienie smartfonów, które mają możliwość instalacji wersji deweloperskiej. Pod każdą nazwą jest link do strony producenta.

Lista smartfonów, na których można zainstalować Androida P w wersji deweloperskiej:

  1. Sony Xperia XZ2
  2. Nokia 7 Plus
  3. Google Pixel, Pixel 2 
  4. OnePlus 6
  5. Xiaomi Mi Mix 2S 
  6. Essential Phone
  7. OPPO R15 Pro
  8. Vivo X21UD
  9. Vivo X21

Nie polecam tego systemu niedzielnym użytkownikom. Jest on skierowany dla prawdziwych napaleńców i programistów, którzy muszą być na bieżąco. Nie ukrywam, że jeśli miałbym smartfona z listy, to na pewno pokusiłbym się o aktualizację.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *