Aplikacje3DMark – jeden benchmark aby porównać wszystkie urządzenia

Maciej Kulesa6 lutego 20137 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/3dmark-mini.jpg

3dmarkFińskie studio Futuremark poszło po całości. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zapowiedzieli i przedstawili benchmark 3DMark, który będzie oferował trzy tryby testów. Fire Strike, który jest przeznaczony dla najwydajniejszych komputerów stacjonarnych. Cloud Gate przeznaczony jest dla słabszych „stacjonarek” i laptopów. I na końcu znajduje się Ice Storm, który ma posłużyć do testów wydajności laptopów, tabletów i smartfonów. Jednak ten ostatni tryb można też odpalić na komputerach.

Nas najbardziej interesuje ostatni tryb Ice Storm. Obsługiwać ma najważniejsze platformy mobilne: Android, iOS i Windows RT. 3DMark będzie wykonywał dwa testy graficzne i jeden test fizyki. W przypadku Android i iOS będzie się to odbywało w trybie Direct3D 9, natomiast w przypadku Windowsa RT w trybie OpenGL ES 2.0.

Ten tryb pozwoli na porównanie wyników wielu sprzętów działających na różnych platformach. Jest to krok do przodu i dobrze, że firma Futuremark zdecydowała się w końcu na takie rozwiązanie. Nie będzie już żadnych niedomówień. Będzie można sobie porównać testy czterordzeniowych procesorów w urządzeniach na Androidzie i dwurdzeniowych procesorach w iPadach. 3DMark zmusi do milczenia jedną albo drugą stronę? Moim zdaniem walka między fanami Androida i iOS rozpocznie się na nowo.

Ja się cieszę z takiego rozwiązania. Nigdy nie byłem do końca przekonany co do wiarygodności benchmarków na Androidzie. Miejmy nadzieje, że wielka firma zunifikuje te testy. Na końcu możecie zobaczyć prezentację z 3DMark. Trzeba tylko jeszcze wspomnieć o prawidłowym opisywaniu testów. Futuremark, w przewodniku technicznym, instruuje nas jak mamy opisywać swoje benchmarki. Nie można, ot tak używać skrótu 3DMark przy teście. Musimy uwzględnić dokładną nazwę testu, którym się posłużyliśmy:

3dmark opis3dmark opis1Obiecana demonstracja 3DMark:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}