Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Nowa aplikacja mBank z płatnościami Android Pay.

Zapraszamy do świeżo otwartego forum o systemie Android i nie tylko!

Miesiąc temu pisałem, że Android Pay w mBanku pojawi się do końca marca. Informacja nie sprawdziła się, ale pomyłka była niewielka, bo dokładnie w dniu dzisiejszym klienci otrzymują nową aplikację mobilną. W niej znajduje się opcja płatności mobilnych Google i wiele innych nowości. Dla mnie najważniejszą jest właśnie Android Pay, szybsze płacenie za pomocą BLIK i logowanie odciskiem palca.

Byłem zaproszony na spotkanie w związku z premierą najnowszej aplikacji mBank. Niestety, nie mogłem pojawić się w Warszawie, ale już wiem, że nowa odsłona jest dostępna dla wszystkich i warto ją zainstalować.

– Bardzo się cieszymy, że klienci mBanku mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay. Korzystanie z Androida Pay jest znacznie szybsze od przeszukiwania portfela by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce oraz w kolejnych aplikacjach mobilnych – powiedział Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google.

mBank wspiera również standard płatności mobilnych BLIK, uzupełniając tę usługę o natychmiastowe płatności w internecie. BLIK OneClick polega na zapamiętaniu urządzenia mobilnego, sklepu internetowego lub przeglądarki w aplikacji mobilnej banku. Dzięki temu w trakcie zakupów on-line z wykorzystaniem BLIKA nie trzeba każdorazowo przepisywać kodu BLIK. Aby zapłacić za zakupy, wystarczy jedno kliknięcie i zatwierdzenie płatności kodem PIN w swoim telefonie.

Bardzo przydatną opcją jest logowanie się z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych. Wystarczy włączyć tę funkcję i zweryfikować odcisk palca tylko raz, wykryty zostanie z systemu. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż wpisywanie za każdym razem kodu PIN.

Aplikacja zyskała całkiem nowy wygląd i muszę przyznać, że po aktualizacji widać pracę włożoną w najnowszą wersję. Już wcześniejsza odsłona podobała mi się, ale obecne wydanie jest ładniejsze, szybsze i bardziej funkcjonalne. Kilka dni zajmie sprawdzenie wszystkich możliwości i stabilności nowej aplikacji mBank, ale wydaję mi się, że mamy do czynienia ze świetnym produktem.

 • Radosław Pawłowski

  Galaxy note 4 mówi że funkcja czytania z palca jest niedostępna dla mojego telefonu ..

  • We wspomnianym urządzeniu producent zastosował inną technologię odcisku palca, która nie jest wspierana.

   Pozdrawiamy
   Zespół mBanku

 • Radolo Majmudes

  Mega usterki