GooglePozostałe urządzeniaSystemyUrządzeniaAktualizacja Android TV do wersji 7.0 (Nougat) i parowanie padów od Xboxa/Playstation.

Maciej Kulesa31 stycznia 20178 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/01/update.jpg

W najbliższym czasie spodziewajcie się więcej wpisów na temat Android TV, który z dnia na dzień staje się popularniejszy. Zapraszam Was również do recenzji Xiaomi mi Box 4K, która ukazała się na blogu. Dzisiaj otrzymałem aktualizację systemu na tej przystawce. Niektórzy twierdzą, że jest to fundament pod najnowszy system Android TV 7.0 Nougat i tutaj może być coś na rzeczy.

Aktualizacja pojawiła się jakiś czas temu, ale niestety system ten nie powiadamia użytkownika o nowych wersjach. Trzeba sprawdzać ręcznie w ustawieniach. Nie podano też żadnych informacji jakie wnosi ta aktualizacja. Dotarłem tylko do wpisów, które informują o ogólnych zmianach w Xiaomi mi Box, ale ja ich nie mogę zauważyć. W tym przypadku chodzi o łatki bezpieczeństwa i lepsze wsparcie pamięci USB, nic więcej nie znalazłem.

W pierwszym kwartale tego roku na przystawce mi Box ma wylądować Android TV 7.0 i to jest bardzo dobra wiadomość. Oczywiście, tym tekstem nie mogłem zaskoczyć użytkowników tego urządzenia, ale warto wspomnieć o nim, bo może to nastąpić niebawem.

Najnowsze wydanie systemu wprowadzi szereg zmian, a jedną z nich będzie wsparcie dla kontrolerów Microsoft i Sony. Posiadacze Nvidii Shield mogą się już cieszyć z obsługi padów od Xboxa i Playstation, przynajmniej tak donoszą użytkownicy z Reddit. Wystarczy kilka prostych czynności by sparować kontrolery DualShock 3 i 4 z Nvidia Shield.

DualShock 3

  1. Podłącz kontroler poprzez USB.
  2. Przejdź do Ustawień, a następnie przejdź do zakładki Akcesoria.
  3. Pad powinien pojawić się na liście.
  4. Odłącz kabel USB. Od teraz DualShock powinien być sparowany poprzez Bluetooth.

DualShock 4

  1. Włącz tryb parowania (przytrzymaj przycisk PS do momentu migania lampki).
  2. Przejdź Ustawień i wybierz Dodaj akcesoria.
  3. Nvidia Shield powinna teraz szukać kontrolera Bluetooth.
  4. Sparuj urządzenia.

Niestety, ale nie mogłem zlokalizować instrukcji parowania Nvidii Shield z kontrolerem Xbox One. Udało mi się namierzyć informację, że powinno działać, ale u niektórych występują problemy. Warto pamiętać, że pady Microsoft należy zaktualizować przed próbą parowania. Tutaj znajdziecie informacje jak to zrobić.

Niebawem do Nvidii Shield dołączą inne przystawki z Androidem TV, które stoją w kolejce po najnowszy system Google. Także, większość takich urządzeń będzie miała możliwość parowania kontrolerów od XB i PS. Ciekawi mnie tylko, kiedy Google uruchomi asystenta dla nich w języku polskim. Wiemy, że trafia on wraz z aktualizacją Android Nougat, ale jeszcze bez obsługi polskiego. Na tę chwilę muszą wystarczyć proste polecenia głosowe, które dobrze się sprawdzają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.