AplikacjeAplikacja Family Link od Google. Pozwala kontrolować użytkowanie smartfona przez dzieci.

Maciej Kulesa15 marca 20175 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/google-family-link-android-1024x596.jpg

Takie aplikacje są przydatne i dobrze, że Google myśli o rodzicach. Zresztą, kto miałby zrobić lepiej taką aplikację jak nie gigant, który ma doświadczenie w zbieraniu danych. Ktoś złośliwy mógłby pójść dalej i napisać, że ma ogromne doświadczenie w kontrolowaniu i szpiegowaniu innych, ale tutaj nie ma to nic do rzeczy. Chodzi o nadzór nad dziećmi, a to jest dla rodziców bardzo ważna sprawa.

Google rozpoczęło zamknięte testy aplikacji Family Link, która pozwoli rodzicom kontrolować swoje dzieci. Warunkiem jest posiadanie dwóch urządzeń z zainstalowanym systemem Android 7.0 Nougat. W tej chwili testy trwają tylko na terenie USA, ale być może niebawem mogłyby trafić również do innych krajów. Na jednym ze smartfonów zakłada się specjalne konto, z którego będzie korzystało dziecko. Za pomocą takiej aplikacji, stworzonego specjalnie konta Google i smartfona rodziców można przyznawać odpowiednie uprawnienia.

Rodzice otrzymują powiadomienia o próbie zainstalowania aplikacji. W tym momencie mogą zaakceptować taką prośbę lub ją odrzucić. Aplikacja Family Link wyświetla również informacje o czasie spędzanym w poszczególnych programach. Dzięki temu rodzice widzą w jakich aplikacjach dzieci przesiadują najczęściej.

Dodatkowo Family Link umożliwia określenie limitu dziennego oraz określonych przedziałów czasowych, w których dzieci mogą korzystać ze smartfona. Mogą wybierać pory, kiedy telefon ma zostać wyłączony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}