AplikacjeGoogleNewsGoogle potajemnie tworzy projekt Arcade. Inwestuje również w startupy związane z Asystentem Google.

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/google-1-780x400.png

Bloomberg donosi, że Google pomaga młodemu programiście (Michaelowi Saymanowi) budować i uruchomić startup społecznościowy. Google Arcade – projekt, dzięki któremu mają zostać tworzone gry „dla przyjaciół”. Moim zdaniem jest to świetny pomysł, bo w sklepie Google Play brakuje takich pozycji. Co prawda, w ostatnim czasie rekordy popularności bije Trivia HQ, ale aplikacja nie wyczerpuje tematu. Dawno temu pisałem o tym, że brakuje gier pokroju Buzz! z Playstation. Google Arcade może rozwiązać problem braku quizów na Androida. 

Gigant do tego chce stworzyć serwis społecznościowy, który ma skupiać znajomych, przyjaciół w jednym miejscu. Według wstępnych informacji nie będzie to kopia Facebooka, Google Plus lub podobnych platform. Skupią się tylko na grach społecznościowych, a główną domeną ma być rozrywka na żywo. Pierwsza wersja Google Arcade ma pojawić się już za kilka miesięcy. Według udostępnionych informacji, Google Arcade może zadebiutować jeszcze w te wakacje.

To cię zainteresuje:

Za projektem stoi młody programista, który dołączył do Google Alphabet w tamtym roku. Smaczku dodaje fakt, że jest to były pracownik Facebooka. Google pod swój dach przyjęło do zapewne ze względu na doświadczenie w tworzeniu elementów społecznościowych. Jednak to użytkownicy ocenią czy udało mu się stworzyć dobry produkt. Moim zdaniem poprzeczka jest zawieszona tak nisko, ze względu na braki w tej kategorii gier, że jest ogromna szansa na wielki sukces.

Google rozpoczyna nowy program inwestycyjny dla początkujących startupów. Tym razem dotyczy to aplikacji, projektów związanych z Asystentem Google. Przydzielono już pierwsze środki na te cele:

  • GoMoment : concierge dla gości hotelowych. Ivy jest używane przez hotele, takie jak Caesars Palace, Treasure Island i Hard Rock.
  • Edwin : osobisty nauczyciel angielskiego zasilany przez sztuczną inteligencję. 
  • BotSociety : narzędzie, które umożliwia programistom projektowanie i testowanie interfejsów głosowych użytkownika. 
  • Pulse Labs : pomoc projektantom aplikacji głosowych w zrozumieniu, czego chcą ich użytkownicy. 

Oprócz kapitału, który ma wspomóc dalszy rozwój, Google zapewnia także porady i konsultacje z inżynierami Google. Można też liczyć na wsparcie zespołów zajmujących się produktami o podobnej charakterystyce. Zainteresowani mogą korzystać z Google Cloud Platform, a także z wczesnego dostępu do produktów Google i ich nowych funkcji. 

Pomoc Google i ich zaplecze marketingowe może przynieść wiele korzyści. Dla wielu małych firm i osób, które zaczynają przygodę może to być wielka szansa. Małe są szanse, by znalazły się tutaj osoby, do których skierowany jest ten projekt, ale na wszelki wypadek podaję odpowiednie strony. Na stronie Asystenta możesz znaleźć wszystkie informacje, a rejestracja odbywa się za pomocą tego formularza. Jeszcze w tym roku Asystent Google ma trafić do Polski i być może taki program będzie korzystny również dla polskich programistów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.