AplikacjeGoogleAudiobooki w sklepie Google Play.

W sieci pojawił się zrzuty ekranu przedstawiający ciekawą informację. Google planuje wprowadzić audiobooki do swojej oferty sklepu Play. Jest to dosyć interesująca wiadomość dla osób lubiących słuchać książek, ale ja muszę przyznać, że do takich nie należę. Próbowałem podejść kilka razy do tej formy konsumowania treści i niestety, za każdym razem zasypiałem. Być może trafiałem na złe książki, które nie nadawały się do takiego przekazu lub lektor był mało energiczny, nie wiem. Jednak próbowałem i...
Maciej Kulesa20 stycznia 20184 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/books-2587563_1920-1024x819.jpg

W sieci pojawił się zrzuty ekranu przedstawiający ciekawą informację. Google planuje wprowadzić audiobooki do swojej oferty sklepu Play. Jest to dosyć interesująca wiadomość dla osób lubiących słuchać książek, ale ja muszę przyznać, że do takich nie należę. Próbowałem podejść kilka razy do tej formy konsumowania treści i niestety, za każdym razem zasypiałem. Być może trafiałem na złe książki, które nie nadawały się do takiego przekazu lub lektor był mało energiczny, nie wiem. Jednak próbowałem i zapewne spróbuję ponownie w przyszłości. Na tę chwilę jestem zwolennikiem podcastów.

https://9to5google.com/2018/01/19/google-play-audiobook-teaser-banner/

Prawdopodobnie audiobooki pojawią się pod tym linkiem, ale na tę chwilę strona nie wyświetla takich treści. Niektórzy użytkownicy potwierdzili, że pojawiła im się oferta, która dotyczyła 50% zniżki na pierwszy zakup. Nie wiadomo jednak kiedy oficjalnie pojawi się oferta w sklepie Google Play i w jakich krajach wystartuje. Moim zdaniem nie powinna zagrozić takim firmom jak Audioteka, Legimi, czy Storytel.

Wracając do podcastów, muszę coś dodać od siebie na sam koniec. Jeśli szukacie ciekawych materiałów, to szczerzę mogę polecić Magazyn Pismo na Soundcloud. Nie wszystkie teksty mają dobrego lektora, ale trzeba przyznać, że nagranie magazynu to świetny pomysł. Sam wykupiłem prenumeratę w wersji papierowej (cyfrowa w gratisie), ale czasami wygodniej posłuchać i tutaj duże brawa dla autorów!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.