AplikacjeSystemyBlackberry z obsługą aplikacji stworzonych na Androida 4.1

Maciej Kulesa6 lutego 20137 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/blackberry-z10.jpg

blackberry-z10Jedną z ciekawszych opcji w Blackberry 10 jest możliwość uruchamiania aplikacji napisanych na Androida. Firma jednak postanowiła udostępnić tą funkcję dla aplikacji napisanych dla Androida 2.3, nie nowszych. Emulator pozwala je odpalić na telefonie z tym systemem, ale jak pokazują testy nie jest to do końca użyteczne. Dlatego Blackberry poprawi tą funkcję i da możliwość uruchamiania także aplikacji przygotowanych pod Androida 4.1 i w przyszłości 4.2. Taki krok zapewne spowodowany jest małą ilością aplikacji w sklepie Blackberry. Małą w stosunku do Google Play. Pytanie tylko czy zdecydują się również na obsługę stworzonych z myślą o Androidzie 5.0 (Key Lime Pie).

Człowiek zaczyna się już gubić w tych emulatorach. Możemy odpalać aplikacje z Androida na Blackberry, a za chwilę będziemy mogli uruchamiać aplikacje z Windowsa na Androidzie. Fajnie, że jest taka opcja, ale nie lepiej stworzyć jednego standardu niż bawić się w emulatory? Dla Google i innych graczy pewnie nie byłaby to najlepsza opcja, ale ja przyjąłbym taką z otwartymi rękami.

Przygotowania Wine na Androida podobno idą pełną parą. Alexandre Julliard zaprezentował już pierwsze demo tego oprogramowania. Na tą chwilę nie można mówić o szybkim działaniu. Julliard tłumaczył się tym, że Wine było uruchomione na emulatorze Androida odpalonym na Macboooku. Z tym lekko przesadził. Jeśli serwisy podają, że prace nad Wine na Android trwają w najlepsze, to dlaczego nie został on zaprezentowany na urządzeniu z Androidem?

Dla mnie to będzie bezużyteczne. Wolałbym już wybrać Ubuntu. Nowy system, który ma pozwoli odpalić aplikacje z Androida. Cały system Ubuntu jest tworzony wokół systemu Google.

Podsumowując.

Na tablecie z Windows 8 możemy odpalać aplikacje mobilne i programy z komputera. Tutaj nie ma co się dziwić bo taki był plan Microsoftu. Na Blackberry możemy uruchamiać aplikacje dedykowane pod ten system, jak również z Androida. Na Androidzie natomiast będziemy mogli korzystać z programów z Windowsa. Ubuntu pozwoli odpalić aplikacje z Androida. Na koniec możemy instalować aplikacje z Androida na komputerach.

Powinien powstać jeden system, który rządziłby wszystkimi aplikacjami. Zunifikować wszystko do cholery!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}