TelefonyUrządzeniaCo warto wiedzieć o telefonach z dual sim?

Maciej Kulesa1 sierpnia 20189 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/shutterstock_411430369-e1533105378802.jpg

Dual sim to jedna z funkcji, na którą użytkownicy smartfonów dość często patrzą przed zakupem nowego urządzenia. Doceniają ją zwłaszcza ci, którzy na co dzień potrzebują zarówno telefonu prywatnego, jak i służbowego. Dzięki dual sim nosimy ze sobą jeden smartfon zamiast dwóch, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Co warto wiedzieć o tej funkcji, by dobrze wybrać nowe urządzenie?

Co warto wiedzieć o telefonach z dual sim?

Co to jest dual sim? Rodzaje

Dual sim to funkcja telefonu umożliwiająca jednoczesne korzystanie z dwóch numerów telefonicznych. Takie rozwiązanie jest najczęściej wykorzystywane przez posiadaczy zarówno służbowego, jak i prywatnego numeru. Inną ciekawą opcją jest włożenie dwóch kart SIM z różnymi pakietami, np. jedną z nielimitowanymi rozmowami i drugą z dużym pakietem internetowym.

Same funkcje dual SIM mogą się od siebie nieco różnić, zwłaszcza że wyróżniamy trzy ich rodzaje: Dual SIM active, standby i passive. Smartfony z pierwszym z nich – Dual SIM aktywnym, mają zazwyczaj dwie anteny do komunikacji komórkowej (LTE). Oznacza to, że podczas rozmowy z jednego numeru możemy po zawieszeniu tej rozmowy odebrać drugie połączenie. Warto jednak pamiętać, że dwie anteny w telefonie znacznie windują jego wartość. Przeciwieństwem funkcji aktywnej jest Dual SIM passive. W tej opcji przy dwóch numerach zawartych w telefonie sami decydujemy, który z nich ma być aktywny w danym momencie.

Najpopularniejszą jest jednak funkcja standby. Nie wymaga ona dwóch anten, dzięki czemu komórki w nią wyposażone są tańsze. Zasada jej działania polega na dezaktywacji jednego numeru podczas rozmowy z drugiego. Gdy rozmowa nie jest prowadzona, obie karty są aktywne.

jak działa dual sim

Praktyczne rozwiązania dla każdego

Dual SIM standby to rozwiązanie stosowane w większości smartfonów, które często mieszczą się w średniej półce cenowej. W praktyce oznacza to, że nie musimy wydawać fortuny, by stać się posiadaczem dobrego urządzenia obsługującego dwie karty.

Przykładem może być smartfon Lenovo k5. Zastosowany w nim Dual SIM potrafi zadowolić nawet najbardziej wybrednego użytkownika. W smartfonie znajdziemy miejsce zarówno na dwie karty, jak i na rozszerzenie pamięci za pomocą microSD. Ponadto obie karty szybko obsługują transmisję danych i mogą pracować jednocześnie. Takie rozwiązanie czyni ten telefon doskonałym pomysłem zarówno do pracy, jak i na zagraniczny urlop.

Nie tylko karta

Gdy znamy już możliwości funkcji dual SIM w poszczególnych telefonach, warto zastanowić się nad innymi parametrami. Możliwość posiadania dwóch numerów to przecież nie jedyne kryterium wyboru nowego smartfona. Oprócz obecności Dual SIM warto zwrócić uwagę również na płynność działania urządzenia, wydajność baterii, jakość aparatu i odpowiednią pojemność pamięci.

Dobrą wiadomością jest fakt, że bogata oferta rynkowa pozwala na szeroki wybór urządzeń z interesującymi nas parametrami. Nie trzeba się więc martwić, że kosztem dual SIM musimy zrezygnować z opcji posiadanych przez najnowsze flagowce. Warto jednak zrobić dokładne rozpoznanie rynku, zwłaszcza wśród sprzętów ze średniej półki cenowej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}