NewsCzy korzystasz z możliwie najszybszego internetu?

Paweł3 grudnia 201912 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/szybki-internet.jpg

W obecnych czasach technologia, którą dysponujemy, pozwala operatorom uruchomić bardzo wysokie prędkości internetu – w przypadku operatora UPC 1 Gb/s! Światłowód dociera już do wielu miejsc w Polsce, systematycznie zwiększając swój zasięg – razem z nim każdy internauta będzie mógł wejść na wyższy poziom surfowania w sieci. Którego operatora jednak wybrać i jak sprawdzić, czy z oferty można skorzystać w swojej lokalizacji? Artykuł ten przybliży Ci odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jakość i stabilność przede wszystkim

 Żyjemy w czasach, w których wszystko jest wszędzie reklamowane jako najlepsze, niezawodne i jedyne w swoim rodzaju. Jako odbiorcy, większa część z nas nauczyła się sobie radzić z tego typu reklamami, gdyż sporej grupie wierzyć po prostu nie można. Co najważniejsze, istnieją sposoby (z których korzystać należy!) weryfikacji w internecie – praktycznie od jego powstania internauci dzielą się swoimi opiniami na wszystkie możliwe tematy. Nie inaczej jest z usługodawcami, o których opinie poznamy, chociażby wpisując ich nazwę w wyszukiwarce Google.

Jak dobrze wiadomo: co sprawdzone to dobre, dlatego w pierwszej kolejności warto zwrócić się do popularnych operatorów, jakim zapewne jest firma posiadająca światłowodowy internet UPC. Jest to operator ze sporym doświadczeniem dający gwarancję najwyższej jakości świadczonej usługi, co w przypadku prowadzonej działalności lub tak popularnych w ostatnich latach grach online jest sprawą niebagatelną. Należy o to zadbać, mając na uwadze późniejszy spokój ducha i brak nerwów z niedziałającą usługą. W bardzo łatwy sposób można samodzielnie sprawdzić na stronie operatora, czy internet do domu UPC dostępny jest w naszej lokalizacji.

Obsługa jest równie ważna

 Myśl o posiadaniu wysokiej jakości internetu jest niewiele pocieszająca przy wątpliwym poziomie obsługi, z jaką spotykamy się u danego operatora. Jest to element, na który również warto, a nawet należy zwrócić uwagę przy wyborze usługodawcy. W końcu nikomu nie uśmiecha się wizyta w biurze obsługi klienta zakończona podwyższonym ciśnieniem czy nawet zwykłym rozczarowaniem poziomem obsługi. Profesjonalizm pracowników oraz ich zaangażowanie – są to zapewne cechy charakteryzujące operatora poważnie podchodzącego do swoich obowiązków wobec klientów. Jedną z takich firm jest dostawca internetu UPC, którego pracownicy doskonale zdają sobie sprawę ze swoich zadań oraz oczekiwania pomocy ze strony abonentów.

Również nie mniej ważne jest podejście monterów oraz serwisantów. Bo i tutaj niewiele nam przyjdzie z pozytywnie załatwionych formalności, kiedy dochodzi do montażu z niewykwalifikowanymi pracownikami o podejściu gorzej niż obojętnym. Jeszcze raz w tym miejscu warto odesłać do opinii innych zawartych w internecie, bo gdy w przypadku niemiłej obsługi, pozostają jedynie przykre wspomnienia, to w razie niepoprawnie wykonanego montażu, zostajemy z wadliwie działającą usługą czy nawet zdewastowanym mieszkaniem – wiele niepotrzebnych dziur w ścianach, obite meble, telewizory czy nawet uszkodzone instalacje wodne: jest to jedynie niewielka część historii, jakie spotykają ludzi. I tym razem godny przytoczenia jest przykład internetu, jakim jest światłowód UPC – pracownicy techniczni tej firmy wykazują pełną znajomość oraz profesjonalizm w wykonaniu przyłącza, a także późniejszej konserwacji naszej sieci. Bo i szybkość działania, w razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu, również odgrywa sporą rolę przy wyborze operatora.

Rozwaga i badanie rynku

 Te dwa elementy powinny nas charakteryzować podczas wyboru dostawcy Internetu. Pamiętając o prędkości łącza (szybki internet UPC to nawet 1 Gb/s pobierania), kwocie abonamentowej, poziomie obsługi w kontakcie bezpośrednim oraz w późniejszym montażu i serwisie, będziemy mogli śmiało przystąpić do badania rynku i wyboru najlepszego operatora dla siebie. W końcu żyjemy w czasach ciągłego i szybkiego rozwoju, który w dużej mierze będzie się skupiał na działaniu w internecie. Zostając w tyle, bardzo szybko można wykluczyć się cyfrowo, do czego, z przyczyn praktycznych, warto nie dopuścić…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}