NewsGadżety dla sportowców – co może ci się przydać?

Paweł12 lipca 202111 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/gadzety-dla-sportowcow.jpg

Myślisz o tym, aby zacząć biegać lub trenować na siłowni? Chcesz się zaopatrzyć w profesjonalny sprzęt sportowy, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co ułatwi ci dążenie do wymarzonej kondycji. 

Opaska sportowa na rękę

Sportowa opaska na ramię to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią wygodę, a jednocześnie dostęp do swojego telefonu w każdym momencie. Taka opaska pozwala na trzymanie smartfona blisko siebie oraz zmianę jego funkcji w zależności od potrzeb. Opaska sportowa na ramię zwykle jest zrobiona z elastycznego materiału, a zapięcie stanowi rzep. Dzięki tej innowacji jesteśmy w stanie dostosować obwód opaski do swoich wymiarów. Duża dostępność kolorystyczna i ciekawy design sprawia, że bez problemu można dobrać opaskę idealną dla siebie. Producenci dokładają wszelkich starań i projektują dodatkową kieszonkę na kluczę, tak by sportowa opaska była wielofunkcyjna oraz zapewniała komfort podczas biegania lub jazdy na rowerze. 

Bidon dla sportowca 

Nawadnianie podczas aktywności sportowej jest ogromnie ważna. Szczególnie gdy biegamy lub uprawiamy jogę na świeżym powietrzu w pełnym słońcu. Zatem sportowy bidon to kolejny ważny element w wyposażeniu każdego amatora sportu. Bidon dla sportowca powinien być poręczny i szczelny. Warto też zwrócić uwagę na jego: 

  • wagę
  • termiczność
  • wielkość 

Bidon sportowy można trzymać w ręce, plecaku lub na ramie roweru. Jednak co w momencie, gdy nie korzystamy z żadnego sprzętu, a noszenie w dłoni szybko nas męczy? Przy takiej kombinacji najlepiej zaopatrzyć się w pas do biegania, który trzyma bidon w pionowej pozycji, a przy okazji często też smartfon lub klucze. Dla wygody dodatkowo pomieści słuchawki ze specjalnym otworem. Co więcej, elastyczność materiału oraz jego lekkość powoduje maksymalne dopasowanie do sylwetki biegacza. Pianka we wnętrzu pasa do biegania chroni rzeczy przed uszkodzeniem. 

Czołówka do biegania – którą wybrać? 

Czołówki zakupisz online lub stacjonarnie, a na rynku jest mnóstwo różnych możliwości. Latarka czołowa zwykle jest zasilana przez wbudowaną baterię, więc już w momencie zakupu możesz w pełni z niej korzystać. Przed zakupem, powinieneś sprawdzić:

  1. Zasięg oświetlania przez latarkę czołową. W niektórych modelach światło może sięgać nawet do 100 m
  2. Tryby oświetlenia. Czy w konkretnej czołówce są różne barwy światła, np. światło mocne, neutralne lub słabe albo takie, które dostosowane jest do ciemności
  3. Maksymalną moc akumulatora i przewidywany czas użytkowania

Słuchawki do biegania 

Słuchawki do uprawiania jakiegokolwiek sportu powinny zapewniać wygodę oraz bezpieczeństwo. Brak kabla, który łączy smartfon ze słuchawkami, znacznie to ułatwia. Dlatego podczas zakupu pary słuchawek do biegania, do jazdy na rowerze lub na siłownię skieruj swoje kroki w stronę słuchawek bezprzewodowych. Najlepsze modele znajdziesz na stronie sklepu internetowego Platinet. 

Słuchawki bezprzewodowe – jaki rodzaj wybrać

Najbardziej powszechne rodzaje słuchawek bezprzewodowych to douszne, nauszne i dokanałowe. Słuchawki douszne i nauszne świetnie sprawdzają się na co dzień, ze względu na swoje małe rozmiary i niską wagę. Jednak nie będą na tyle stabilne w użytkowaniu dla sportowców co słuchawki bezprzewodowe dokanałowe. Ten rodzaj słuchawek może występować na krótkim kablu lub łączyć się ze smartfonem poprzez bluetooth. Za pomocą mikrofonu sportowiec jest w stanie odebrać telefon oraz przeprowadzić rozmowę bez potrzeby wyciągania telefonu. Często też w modelach słuchawek bezprzewodowych umieszczony jest czytnik kart pamięci. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie korzystać ze sprzętu tak jak z MP3 bez konieczności łączenia słuchawek z aplikacją na telefonie.

Materiał zewnętrzny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}