SystemyGenesis Thor 660 – zupełnie nowe spojrzenie na mechaniczną klawiaturę

Paweł1 marca 20228 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/klawiatura-genesis.png

Na rynku klawiatur mechanicznych trudno szukać produktów wycenionych w miarę sensownie. Cóż, taka jest już rola marketingowców, których zadaniem jest przedstawienie tegoż sprzętu jako niezawodnego i niezniszczalnego. Nie można oczywiście zapominać, że w stwierdzeniu tym jest nieco prawdy, ale każda reklama ma swoje granice.

„Rozsądna” klawiatura mechaniczna

Mechaniczna klawiatura Thor 660 Genesis znacząco różni się od innych, analogicznych rozwiązań. Fakt, jej sugerowana cena detaliczna to 299 złotych, ale – bądźmy szczerzy – jest to sprzęt wyposażony w interfejs Bluetooth i kabel zakończony wejściem USB-C. Dzięki BT użytkownik może komunikować się z komputerem na odległość aż 10 metrów, a dzięki ładującemu USB-C na 1.5 metra. Ponadto na uwagę zasługuje również fakt, że interfejs BT umożliwia realizację połączenia z opóźnieniem zaledwie 8ms. Zarówno dla zwykłego użytkownika jak i dla profesjonalnego gracza wartość tegoż opóźnienia nie ma żadnego znaczenia.

Trwałość i wytrzymałość

Tym, co odróżnia tradycyjne klawiatury od ich mechanicznych odpowiedników jest z pewnością ich trwałość. Pod tym względem klawiatura Thor 660 Genesis prezentuje się wyjątkowo dobrze – https://pl.genesis-zone.com/produkt/thor-660-czarny.

klawiatura-genesis-thor-660

Jej konstrukcję oparto na przełącznikach Gateron Red, dzięki którym trwałość klawiszy udało się oszacować na poziomie 50 milionów kliknięć. To jednak nie wszystko, gdyż tak dużą żywotnością może pochwalić się aż 61 klawiszy, z czego 13 to klawisze multimedialne. Dzięki nim możliwości urządzenia jeszcze bardziej wzrastają, co z pewnością doceni każdy miłośnik treści multimedialnych, w tym oczywiście gier.

Nie tylko klawisze…

Recenzując klawiaturę Thor 660 Genesis warto zwrócić uwagę nie tylko na same klawisze, ale też na to, co znajduje się w środku. Nawiasem mówiąc, trzeba pochwalić twórców tego urządzenia za solidne zdolności w kontekście planowania przestrzennego. W relatywnie niewielkim komponencie o wymiarach 293 x 102 x 93 mm, udało im się zmieścić pojemny, bo aż 3000 mAh akumulator. Wraz z nim klawiatura ta waży zaledwie 588 g. Zestaw ten jest wzbogacony w efektownie prezentujące się podświetlenie RGB, które – zwłaszcza nocą – stworzy wyjątkowy klimat dla pracy i zabawy na komputerze.

Ergonomia ponad wszystko

Kolejną, istotną zaletą klawiatury Thor 660 Genesis jest jej ergonomia. Urządzenie to zostało zaprojektowane w ten sposób, by aktywacja każdego z klawiszy miała miejsce z uwzględnieniem optymalnej siły nacisku. Każdy z klawiszy wymaga do aktywacji siły równorzędnej masie 45 gram. Co więcej, jej punkt został obliczony na 2.0 mm, przy czym błąd jest szacowany na poziomie zaledwie 0.6 mm. Istotne jest również to, że w układzie klawiatury nie ma sekcji numerycznej, dzięki czemu jej forma przypomina klawiaturę laptopa. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników nazywa ją układem 60 procent.

Podsumowując, dostępna w wersji białej i czarnej klawiatura Thor 660 Genesis to multimedialny, bezprzewodowy sprzęt, który powinien mieć każdy, kto ceni sobie funkcjonalność, ergonomię i niezawodność. Czas wejść na zupełnie nowy poziom rozrywki!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}