AplikacjeGoogle Allo powinno zadebiutować 21 września.

Maciej Kulesa18 września 201614 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/09/Google-Allo-App-for-Android.jpg

Google Allo – dla wielu oczekiwany komunikator, który został przedstawiony na tegorocznej konferencji Google I/O. Wstępną premierę wyznaczono na lato tego roku, ale już wiemy, że Google spóźnia się. Udało im się wrzucić do sklepu Google Play inny komunikator, który również miał swoją premierę na tej samej konferencji – Google Duo.

google-allo_-1420x670

Dla mnie osobiście niepotrzebny byt, którego sprawdzę, ale pewnie nie będę używał w codziennej pracy. Tak samo stało się z komunikatorem Duo, bo nie widzę sensu przesiadki z innych aplikacji, na inną o podobnej funkcjonalności. Komunikator Allo powiela funkcje innych aplikacji od Google, ale nie daje w zamian dużo więcej.

Połączenie z asystentem Google nie jest jakaś dużą zaletą, przynajmniej dla mnie. Jest to fajna funkcja, ale nie zmusi mnie żebym porzucił Facebook Messengera na rzecz Google Allo. Może zaskoczę się pozytywnie i wielu znajomych wskoczy do świata nowego komunikatora Google, ale nie wydaję mi się. Dużym plusem będzie to, że nie będzie wymagane konto Google do korzystania z komunikatora. Przyda się, bo wtedy dojdą odpowiednie funkcje i usprawnienia, ale żeby komunikować się nie jest potrzebna rejestracja.

Według doniesień z Google+ możemy dowiedzieć się, że Google Allo zadebiutuje w Google Play już 21 września. Czekacie na tę aplikację?

One comment

  • countryavenue

    21 września 2016 at 09:44

    Już mamy taki wybór w komunikatorach, że pewnie trochę minie, zanim ludzie przekonają się do Allo. Trzeba nas jednak zaskoczyć czymś naprawdę mocnym – fb już mi się znudził, jestem tam dla przyjaciół.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}