Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Google Data Studio – darmowe narzędzie tworzenia pięknych prezentacji.

Zapraszamy do świeżo otwartego forum o systemie Android i nie tylko!

Google Data Studio jest już dostępne dla polskich użytkowników. Narzędzie to miało swoją premierę w tamtym roku, ale dopiero teraz doczekaliśmy się jego startu dla naszego kraju. Czytałem, że część z użytkowników otrzymało dostęp do Data Studio już tydzień lub dwa tygodnie temu. Mi przyszło poczekać do wczoraj, ale już mogę cieszyć się tym narzędziem.

Pewnie wielu z Was miało problem z ładnym przedstawieniem danych. Są też tacy, którzy nie mogli znaleźć programu, który przedstawi pewne wartości w formie pięknych wykresów i grafik. Dlatego też warto znać Google Data Studio. Jest to darmowe narzędzie do wizualizacji danych.

Data Studio zintegrowane jest z najważniejszymi usługami Google, w celu szybkiego pobrania najważniejszych danych. Użytkownik może „zassać” z takich produktów: Google Analytics, AdWords, YouTube, BigQuery, Attribution 360. Istnieje jeszcze możliwość importowania danych z: Facebook Ads, Bing Ads, Twitter Ads.

W Google Data Studio istnieje kilka darmowych szablonów, która na start powinny wystarczyć. Dla mniej wymagającego i początkującego użytkownika taka baza będzie dobrym punktem zaczepienia. Jednak tworzenie projektów samemu jest banalnie proste, bo wszystkie dane są na wyciągnięcie ręki i dostępne a pomocą kilku kliknięć.