Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Nowa wersja Google Earth jest niesamowita!

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

W tamtym tygodniu Google udostępniło nową wersję swojego świetnego narzędzia. Od dawna korzystam z niego i lubię sprawdzać ciekawe miejsca na naszym globie. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie już pierwsze wydania Google Earth, które zostały pokazane już ponad 10 lat temu. Od tamtej pory produkt przeszedł długą drogę i dziś wygląda zjawiskowo.

Pamiętam jak Google wprowadziło możliwość oglądania terenu/budynków w 3D. Sam miałem przyjemność tworzenia kilkudziesięciu, jak nie kilkuset adresów. Jednak obiektów 3D w Google Earth było jak na lekarstwo i dostępność ograniczała się do największych miast na świecie, w tym kilku polskich. Z nowym wydaniem udostępniono sporą dawkę nowych terenów, dzięki czemu można przyjemniej eksplorować nowe miejsca.

Google postanowiło stworzyć coś na styl interaktywnego albumu geograficznego, dzięki ciekawym materiałom udostępnionym z wykorzystaniem innych serwisów. W zakładce Odkrywca można znaleźć materiały od BBC Earth, Digital Globe, Street View, NASA i innych ciekawych stron. Znajdziecie tam informacje na temat ciekawych miejsc, historii wybranych regionów, a nawet materiały wideo z świetnej serii Planeta Ziemia z głosem Davida Attenborough.

Google wykonało kawał dobrej roboty i teraz wiem, że częściej będę zaglądał do Google Earth. Najnowsza wersja jest dostępna również na smartfony z Androidem. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play lub zaktualizować obecną. Napiszę Wam, że warto!