GoogleW końcu odświeżają usługę Google News dla wszystkich.

Maciej Kulesa28 czerwca 20177 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/06/googlenews.jpg

Nie ma co ukrywać usługa Google News wygląda jak sprzed 10 lat. To jednak zmienia się dla wszystkich użytkowników, bo Google stopniowo udostępnia nową wersję wszystkim użytkownikom na całym świecie. Trzeba przyznać, że to dobry kierunek, ale należy również zadać jedno pytanie – dlaczego tak późno? Aplikacja mobilna doczekała się już wielu aktualizacji, a wersja desktopowa była notorycznie pomijana. Jest to bardzo przydatne narzędzie, w którym na szybko można zapoznać się z wiadomościami z kraju i świata.

Powyżej nowy wygląd usługi Wiadomości Google, którą otrzymują już nawet mieszkańcy Polski. Mi jeszcze nie włączono najnowszej wersji, ale jest to kwestia kilku dni. Google wzorowało się na Material Design i wszystko tutaj bazuje na kartach. Trzeba przyznać, że nowy interfejs prezentuje się przyjemnie dla oka i na taką zmianę czekałem długo. Wystarczy spojrzeć na porównanie starej wersji z nową odsłoną.

Oprócz liftingu, Wiadomości Google doczekały się istotnych zmian w nawigacji. Bardzo przydatny dodatek pojawił się nad samymi artykułami. W nowej odsłonie domyślnie będą wyświetlane karty z samymi nagłówkami, ale oprócz tego będzie można wybrać zakładkę z wiadomościami lokalnymi, spersonalizowanymi dla Ciebie i dopiero później jest wybór regionu. Mam jednak nadzieję, że będzie można w jakiś sposób wymusić, by zamiast samych nagłówków pojawiała się jakaś zajawka artykułu.

Po  prawej stronie została sekcja, w której znajdują się artykuły polecane przez redakcje. Natomiast nad nią pojawiła się kolumna z popularnymi słowami kluczowymi, co ułatwia szybkie przejście do najważniejszych artykułów. Na podobnej zasadzie działa sekcja z popularnymi hashtagami na Twitterze.

Niektóre tematy pojawiają się na kilku portalach i wtedy na karcie pojawia się strzałka w dół. KJlikając na taką kartę odsłaniają się odnośniki do innych serwisów z popularnym tematem. Na podobnej zasadzie działa karta, która wyświetla się na samej górze. Jednak tam pojawia się link do wszystkich artykułów i przenosi nas do większego ekranu z interesującymi nas materiałami. Wszystko działa szybko, płynnie i wygląda bardzo dobrze. Nie mam jeszcze oficjalnego dostępu i jeśli Wam również nie odblokowano nowej odsłony, to możecie sprawdzić ją poprzez tryb incognito. Tam jednak działacie bez możliwości logowania się.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.