GoogleNewsPozostałe urządzeniaTelefonyUrządzeniaGoogle Pixel 2 – data premiery, cena i wszystko, co wiemy na temat smartfona.

Google przygotowuje się do konferencji, na której zaprezentuje nowe smartfony z serii Pixel. Wiemy już, że premiera odbędzie się w październiku i możemy z dużym przekonaniem pisać o dokładnej dacie – 5 października 2017 roku. Taki dzień podają sprawdzone źródła i ciężko się z nimi nie zgodzić, bo jest to rok po premierze pierwszej wersji Google Pixel. Nie wiadomo jednak kiedy smartfon miałby trafić do sprzedaży, ale można obstawiać, że nastąpi to w okolicach 20...
Maciej Kulesa24 września 20178 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/google-pixel-2-concept-1024x576.jpg

Google przygotowuje się do konferencji, na której zaprezentuje nowe smartfony z serii Pixel. Wiemy już, że premiera odbędzie się w październiku i możemy z dużym przekonaniem pisać o dokładnej dacie – 5 października 2017 roku. Taki dzień podają sprawdzone źródła i ciężko się z nimi nie zgodzić, bo jest to rok po premierze pierwszej wersji Google Pixel. Nie wiadomo jednak kiedy smartfon miałby trafić do sprzedaży, ale można obstawiać, że nastąpi to w okolicach 20 października, tak samo jak Pixel z poprzedniego roku. Chciałbym wierzyć, że Google Pixel 2 pojawi się oficjalnie w Polsce, ale na tę chwilę nic na to nie wskazuje. Chyba, że Google zaskoczy nas i uruchomi swój sklep ze sprzętem u nas w kraju. https://www.youtube.com/watch?v=etmUU1bs41s Google Pixel 2 prawdopodobnie niewiele będzie różnił się od swojego starszego brata, ale na pewno zmienią coś w konstrukcji. Producent nie powinien stać w miejscu i cały czas słuchać klientów. Czy poprzednia wersja była ładna? To już musicie sami ocenić, ale ja przyznaję, że mi się podoba taka bryła i widziałbym takiego smartfona u siebie. Wiemy, że Google Pixel 2 również pojawi się w dwóch wersjach: mniejszej i większej. Mniejszy wariant ma posiadać ekran o przekątnej 5″, a wersja XL 6″. Niektórzy donoszą, że ramki ulegną zdecydowanemu odchudzeniu i tak pewnie będzie, bo ostatni trend na to wskazuje. Na głównej grafice widzicie tylko koncept i jest to wariacja jednego z internautów. Poniżej jednak wrzucam zdjęcie, które może być bliższe rzeczywistości.   W sieci pojawiły się również pierwsze informacje dotyczące cen Google Pixel 2 i Pixel 2XL. Ten pierwszy został wyceniony  na 649$ i chodzi o podstawową wersję z pamięcią 64GB ROM. Natomiast większy model będzie można kupić od 849$, ale nie znalazłem informacji o jaką wersję chodzi. Jeśli te informacje sprawdzą się, to nowe smartfony w dniu premiery będą droższe od poprzedników. Google na pewno będzie chciało skupić się na sztucznej inteligencji, która powoli będzie miała większą kontrolę nad smartfonami. Sztuczna inteligencja jest oczkiem w głowie wielu firma i Google nie jest tutaj wyjątkiem. Ba, gigant ma ogromny wpływ na rozwój AI, a przynajmniej jego pieniądze. Tak samo może być w przypadku wirtualnej rzeczywistości (VR). Na tym polu Google też chce coś pokazać i różne głosy donoszą, że wraz z premierą nowych smartfonów Pixel zaprezentowany nowy zestaw Daydream View VR. Ostatnio opisywałem również nowego laptopa Google Pixelbook z systemem Chrome OS. Najnowszy chromebook również może zostać zaprezentowany podczas tej samej konferencji. Mam taką nadzieję, bo prezentuje się niezwykle ciekawie i szkoda, że nie będzie można go kupić w Polsce. Ogólnie żałuję, że gigant nie stara się zwrócić uwagi na tę kategorię laptopów u nas w kraju. Na co czekacie najbardziej?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.