Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Na tę grę czekało wiele osób. 1979 Revolution: Black Friday dostępna już w sklepie Google Play.

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

1979 Revolution: Black Friday została bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów i samych graczy. Gra otrzymała wysokie noty i dobre opinie, za sprawą ciekawej rozgrywki i świetnej grafice. Historia przedstawione w grze opowiada wydarzenia z roku 1979, w którym miała miejsce rewolucja w Iranie. W większości przypadków taki temat nie byłby interesujący dla potencjalnych graczy, ale twórcy dobrze wybrnęli z tematu. Całość otrzymała ciekawą otoczkę i gra wygląda naprawdę dobrze.

Jako gracz wcielasz się w postać o imieniu Reza. Młodego fotografa musisz poprowadzić przez wiele lokacji i za jego pomocą podjąć trudne decyzje. W grze występują elementy skradania, walki, dyplomacji i wiele innych. Jednak największy nacisk położono na wydarzenia z dnia, w którym podczas strajków zabito  89 protestantów.

Rozgrywka prowadzona jest za pomocą wielokrotnego wyboru. Od Ciebie zależy po której stronie stanie główny bohater, który za pomocą fotografii chce przekazać światu całą rewolucję. Badanie poszczególnych lokacji, wybór kwestii i odpowiednich decyzji ma wpływ na przyszłe wydarzenia. Gra posiada również elementy edukacyjne, pozwalające zapoznać się z faktami na temat islamskiej rewolucji.

1979 Revolution: Black Friday dostępna jest w sklepie Google Play za 24,99 złotych i wydaję mi się, że nie jest to wysoka cena za taką produkcję. Miejcie na uwadze fakt, że smartfon musi spełniać odpowiednie wymagania, a te nie są małe. Na szczęście, teraz nawet tańsze urządzenia spełniają wymagania, które podaje producent. Ja na swoim UMI Diamond, którego kupiłem „za grosze” już zainstalowałem ten tytuł. W najbliższym czasie szerzej opiszę tę grę i sprawdzę jej płynność na budżetowym smartfonie.