TelefonyHTC okryje swoje karty przed MWC 2013

Maciej Kulesa5 lutego 20136 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/htcsoundcamera1.jpg

htcsoundcameraKażdy fan elektroniki czeka na kilka ważnych wydarzeń w roku. Jednym z nich jest Mobile World Congress 2013 w Barcelonie. Właśnie na tych targach najwięksi gracze prezentują swoje nowości. Tak też powinno być z HTC. Firma chyba się nie może doczekać, albo wytrzymać napięcia i postanawia zorganizować swoją własną prezentację już 19 lutego, czyli na tydzień przed MWC 2013.

HTC nie sprzedało nam dużej ilości informacji i szczegółów. Wiemy tylko, że chodzi o nowe doznania, rewolucje związane z dźwiękiem i aparatem. Nie wiem co chcą zaprezentować lepszego niż Beats Audio, ale jeśli im wyjdzie to może być nieźle. W przypadku aparatu mogą mieć problem z nowymi technologiami. Szczególnie jeśli chodzi o przeskoczenie Nokii i jej 808 PureView. Jednak HTC nie boi się wyzwań i rzuca rękawicę swojemu konkurentowi i innym wielkim firmom, nawet Apple. Wszystko przedstawia infografika na blogu HTC.

„Po wsi” krążą plotki, że HTC chce zaprezentować nowy model o nazwie M7, który będzie miał rewolucyjną matrycę. Nie jestem specjalistą w sprawie fotografii więc nie będę udawał mądrej głowy. Chodzi o podobną technologię znaną z 41 megapikselowego aparatu 808 PureView. Tylko, że zdjęcia w HTC M7 mają być bardziej ostre. Póki nie zobaczymy przykładów możemy gdybać. Czym ma zaskoczyć aparat w M7? Chodzi o potrójną optykę zwaną Ultrapixel. W aparacie umieszczono trzy oddzielne sensory, które mają stworzyć zdjęcie. Każdy z tych sensorów będzie posiadał około 4,3 megapikseli, co daje nam w sumie liczbę 12 megapikseli. Prosta matma. Przypomina mi to trochę technologię z lustrzanki Fujifilm S5Pro. Tam na 12 megapikselową matrycę składały się dwa rodzaje pikseli (po 6MP). To dawało ciekawy efekt, szczególnie przy zdjęciach gdzie wymagana była duża rozpiętość tonalna. Jeśli podobnie ma się spisywać HTC M7 to biorę go w ciemno. Jeśli nie to pewnie będzie to kolejny wynalazek, który trzeba poprawić.

Ktoś chce podrzucić plotę na temat tego co zaprezentuje HTC?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}