NewsHuawei P30 Pro – wymiana szybki

Paweł8 kwietnia 20226 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/huawai-wymiana-szybki.png

Huawei to czołowy producent między innymi smartfonów. Jeszcze do niedawna mocno konkurował z Samsungiem, ale po stracie Androida tempo sprzedaży jego urządzeń nieco spadło. Wciąż jednak popularne są telefony Huawei. Przykładem jest model P30 Pro. Co zrobić, gdy uszkodzi się szybka w tym telefonie?

Huawei P30 Pro to bardzo popularny model chińskiego producenta. Jest idealny dla miłośników fotografowania, ponieważ ma poczwórny aparat z teleobiektywem, a to nie jedyne zalety. Użytkownik może także cieszyć się z nowoczesnego designu i zaawansowanych funkcji. To solidny sprzęt, ale nawet i on może czasami ulec uszkodzeniu.

Dlaczego szybka w Huawei P30 Pro pęka?

Do jednych z najczęstszych uszkodzeń w smartfonach trzeba zaliczyć pękanie szybki. Przy czym nie należy jej mylić wyświetlaczem, bo ten znajduje się pod szybką. Dlaczego ta pęka w Huawei P30 Pro i w innych smartfonach? Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że współczesne telefony nie należą do wytrzymałych. To zaawansowane urządzenia, ale i nieodporne na uszkodzenia mechaniczne. Tymczasem to właśnie uszkodzenia mechaniczne zdarzają się najczęściej. Nie inaczej jest w przypadku modelu Huawei P30 Pro. Wystarczy przypadkowy upadek, żeby doszło do pęknięcia szyby.

Jak profesjonalnie wymienia się szybkę w smartfonie?

W przypadku Huawei P30 Pro wymiana szybki powinna zostać przeprowadzona przez profesjonalny, doświadczony serwis GSM. Dobry serwis posiada bowiem odpowiednie urządzenia, które pozwolą na taką wymianę. Najczęściej używa się tzw. separatora podciśnieniowego, niekiedy kriogenicznego (wytwarza temperaturę nawet -180 st. C). Dzięki takim urządzeniom można łatwo oddzielić szybę od modułu wyświetlacza. Potem wystarczy już zalaminować nową szybę do wyświetlacza za pomocą specjalnych plastrów. Warto podkreślić, że oryginalny wyświetlacz pozostaje bez zmian.

Czy zawsze można wymienić szybkę w Huawei P30 Pro?

Niestety, nie zawsze jest możliwe wymienienie szybki w smartfonie Huawei P30 Pro. Serwisant może wykonać swoją pracę tylko wtedy, gdy wyświetlacza telefonu jest cały i nie został uszkodzony. Mało tego, nie może zostać uszkodzona również warstwa dotykowa wyświetlacza. Jeśli ma on uszkodzenia mechaniczne, plamy, paski itp., konieczna będzie wcześniejsza wymiana tego elementu, a dopiero potem można przeprowadzić wymianę szybki.

Huawei P30 Pro to zaawansowany smartfon wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Warto o niego dbać i odpowiednio zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na szczęście dobry serwis może bez problemu wymienić szybkę Huawei, ale także inne usterki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}