Pozostałe urządzeniaUrządzeniaIntel porzuca inteligentne okulary Vaunt. Szkoda, że nie powstaną.

Maciej Kulesa19 kwietnia 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/okulary-intel-1024x683.jpg

Intel Vaunt – o tym produkcie będzie głośno, bo firma jako pierwsza może podbić rynek konsumencki. Tak pisałem o inteligentnych okularach w lutym tego roku. Niestety, pomyliłem się, ale na usprawiedliwienie dodam, że nie tylko ja, bo taki gigant jak The Verge również liczył na ten projekt. To dzięki nim zrobiło się głośno o okularach Intel, a teraz inni donoszą o porzuceniu tego projektu.

Podejście Intela było trochę inne niż w przypadku Google Glass. Gigant internetowy starał się przekonać klientów, że potrzebują takich okularów. Natomiast Intel próbował swoją technologią  dostosować się do użytkownika. Teraz już wiemy, że im również nie uda się podbić rynku konsumenckiego. Jednak Intel mógłby to zrobić, ale nie ma obok siebie żadnego strategicznego partnera, który pomógłby w produkcji na wielką skalę. To jest właśnie problem tej firmy. Co z tego, że potrafią stworzyć świetny sprzęt, który mógłby zmienić rynek? Bez odpowiedniego podejścia, bez doświadczenia w produkcji, marketingu i sprzedaży nie da się tego zrobić. Intel raczej nie podejdzie do tych tematów samodzielnie.

The Verge podawało, że firma szukała partnerów biznesowych, którzy pomogą w całym projekcie. Okazuje się, że nie udało się osiągnąć sukcesu.

Intel is continuously working on new technologies and experiences. Not all of these develop into a product we choose to take to market. The Superlight [the codename for Vaunt] project is a great example where Intel developed truly differentiated, consumer augmented reality glasses. We are going to take a disciplined approach as we keep inventing and exploring new technologies, which will sometimes require tough choices when market dynamics don’t support further investment.

Cały proces „rzucania” obrazu nazwano retinal projection. Chodziło tutaj o wykorzystanie laserowego projektora. Intel uspokajał i twierdził, że wykorzystany laser jest na tyle słabej mocy, że nic się użytkownikowi nie stanie. Chodzi o projekcję obrazu bezpośrednio na siatkówce oka. Wykorzystano tutaj laser o emisji powierzchniowej VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser). Jest to dosyć trudny temat i nawet nie będę próbował tego wytłumaczyć. Jeśli jednak ktoś chciałby zagłębić się w ten temat, to znalazłem streszczenie, które i tak jest dosyć trudne w przyswojeniu. Chyba, że ktoś już dotykał tego zagadnienia. Warto również zajrzeć na stronę The Verge, gdzie opisują to dokładniej. Stamtąd też pochodzi główne zdjęcie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}