NewsJak chronić telefony ze szklanym tyłem?

Paweł7 stycznia 202114 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jak-zabezpieczyc-szklany-tyl-telefonu.jpg

Nowoczesne smartfony to nie tylko technologia, ale również wyszukany design. O ekskluzywny wygląd smartfona trzeba jednak odpowiednio zadbać. Nie wystarczy polerowanie szklanych plecków, aby nie było widać odcisków palców. Tutaj potrzebujemy fachowej ochrony, o którą sami musimy się zatroszczyć. Telefon ze szklaną obudową kupujemy głównie ze względu na jego elegancki, nowoczesny wygląd. Połyskujące, odbijające światło smartfony wyglądają po prostu bardziej luksusowo. Taki telefon jest zazwyczaj świetnie przystosowany do bezprzewodowego ładowania. Oczywiście cena takiej klasy urządzenia jest odpowiednio wyższa.

Dlaczego warto chronić szklany tył telefonu?

Szklana obudowa pomimo swoich zalet estetycznych jest niestety trudniejsza w użytkowaniu. Pierwszym problemem są widoczne odciski palców. Kolejnym jest podatność na zarysowania oraz ubrudzenia. I ostatnim – smartfon ze szklanymi plecami częściej ulega upadkom z wysokości, a wtedy tragedia gotowa.

Telefon ze szklanym tyłem jest po prostu śliski i może wypaść nam z dłoni. Dlatego tak istotna jest dodatkowa ochrona naszego sprzętu. Myśląc o tym już przy zakupie urządzenia zaoszczędzimy sobie nerwów oraz dodatkowych wydatków związanych z oddawaniem urządzenia do serwisu i oczekiwaniem na jego naprawę.

telefon z szklanym tyłem

Jak zabezpieczyć tył telefonu przed zbiciem?

Aby zadbać o smartfon ze szklanymi plecami należy zakupić odpowiedni case ochronny. Na rynku mamy obecnie duży wybór etui na smartfon, pancernych lub szkieł hartowanych. Wszystkie one pomogą nam ochronić telefon przed skutkami niefortunnych wypadków, które przecież mogą zdarzyć się każdemu.

Zakupu takiego akcesorium do smartfona, które pomoże nam skutecznie o niego zadbać, powinniśmy dokonywać w wyspecjalizowanym sklepie z oryginalnymi produktami. Fachowcy doradzą nam najlepszą ochronę, dedykowaną do danego telefonu. Musimy pamiętać, że jedynie odpowiednio dopasowane etui da nam gwarancję ochrony naszego sprzętu.

Szkła hartowane na tył telefonu

To jedna z najlepszych opcji ochronnych dla smartfona. Zabezpiecza zarówno wyświetlacz, jak i plecy naszego sprzętu, przed zarysowaniami i stłuczeniami. Wcześniejszy zakup takiego akcesorium jest dużo tańszy, niż późniejsza wymiana szklanego tyłu telefonu w serwisie. Szkło hartowane jest lepsze niż zwykła folia ochronna – za jego grubością idzie także moc osłony.

Siła szkła hartowanego nie tylko ochroni smartfon przed zarysowaniami czy skutkami uderzenia o ostre krawędzie przedmiotów, ale przede wszystkim przed efektami upadków z wysokości. Szkło zamortyzuje uderzenie, zabezpieczając skutecznie cenny telefon. Szkła hartowane są obecnie wyposażone w dodatkowe technologie, zachowując przy tym odpowiednio cienką strukturę, aby nie wpływać na wielkość smartfona.

Przy zabezpieczenie tyłu telefonu, szczególnie w przypadku szklanych pleców, warto zwrócić uwagę na szkło hartowane również ze względu na jego przezroczystą powłokę. Zapewnia nam ona brak ingerencji w design naszego sprzętu, który często przy wyborze telefonu ze szklanymi plecami jest kluczowym aspektem

Sprawdź ofertę szkieł hartowanych: https://hurtel.com/pl/menu/szkla-hartowane-na-ekran-74366.html

iphone 8 zabezepieczony

Etui na smartfon ze szklanym tyłem

Dokonując zakupu telefonu warto od razu zainwestować w odpowiednie etui. Wybór oczywiście zależy od naszych preferencji użytkowania oraz możliwości finansowych. Zakładając jednak, że zakupiliśmy telefon ze szklanymi plecami również ze względu na jego wygląd, warto pomyśleć nad transparentnymi akcesoriami.

Etui na smartfon mogą mieć wzmocnioną powierzchnię, być wzbogacone o technologię poduszek powietrznych w narożnikach, a nawet o mieniące efekty. Najczęściej spotykanym etui na telefon, typu plecak, są te silikonowe. Dostać je można w wielu wariantach kolorystycznych, ale ze względu na jakość materiału należy je regularnie wymieniać.

Do ochrony smartfonów o szklanej obudowanie najlepiej sprawdzają się tak zwane etui pancerne. Są one droższe, ale zapewniają zabezpieczenie na najwyższym poziomie. Tu znów możemy wybrać akcesorium przezroczyste lub zabudowane. Co ciekawe, etui pancerne mogą posiadać certyfikat militarny, czyli przystosowanie do funkcjonowania w wymagającym środowisku.

Sprawdź ofertę etui na telefon: https://hurtel.com/pl/menu/etui-na-telefon-74351.html

Szkło hartowane i etui – najwięksi przyjaciele naszego smartfona

W przypadku telefonu ze szklanym tyłem wybór dodatkowej ochrony jest oczywisty, a ostateczna decyzja zależy od naszych preferencji: w jakich warunkach korzystamy z telefonu? Na jakie niebezpieczeństwa narażony jest smartfon? Czy case ochronny będzie też dodatkowym elementem kolorystycznym?

Etui mogą mieć wiele dopełniających, przydatnych funkcji: zainstalowane magnetyczne uchwyty, klapka na przód telefonu. Z kolei szkła hartowane występują również w wersji chroniącej obiektyw aparatu smartfona. Zapewniają tym samym kolejną ochronę, bez wpływu na komfort korzystania z tej funkcjonalności.

Przy zakupie akcesorium warto zwrócić uwagę na certyfikaty. Podstawą jest jednak zgodność produktu z modelem urządzenia – odpowiednio wycięte elementy muszą być kompatybilne z naszym telefonem. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to czy wybierzemy szkło hartowane czy etui pancerne, bezpieczeństwo smartfona zależy od tego, w jaki sposób użytkujemy nasz sprzęt i jak o niego dbamy na co dzień.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}