NewsJak wybrać idealną wycieczkę w swojej aplikacji mobilnej? Na przykładzie aplikacji Itaka

Paweł21 sierpnia 202110 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jak-wybrac-wycieczke-w-swojej-aplikacji-mobilnej.jpeg

Pandemia COVID-19 odbiła się echem na niemalże każdej branży. Zmiany gospodarcze i organizacyjne wymusiły zamkniecie wielu biznesów, a Twoje wakacyjne plany musiały ulec zmianom. Spragniony wyjazdów i urlopów czekałeś na moment otworzenia granic. Gdy to w końcu nastąpiło – zacząłeś poszukiwać najatrakcyjniejszych ofert, błądząc palcem po mapie świata.

Wśród tysięcy ofert umieszczonych na stronach internetowych, katalogach czy w witrynach biur podróży, nie możesz zapominać o aplikacjach, które nierzadko ułatwiają wybór docelowej destynacji.

Aplikacje w Polsce

Najnowsze badania wskazują, że co 3 Polak regularnie korzysta z dobrodziejstw aplikacji mobilnych. 69% z nich kupuje i dokonuje decyzji konsumenckich wyłącznie przy użyciu appek. Co więcej – liczba ta wzrosła w przeciągu ostatnich 12 miesięcy (w 2020 roku było to 62%). Badania cytowane przez Interaktywnie.com wskazują, że aż 98,5 procent pokolenia Y korzysta ze smartfonu, regularnie kupując ubrania lub gadżety przy pomocy telefonu. Te imponujące liczby potwierdzają dane z 2021 roku, kiedy to w Polsce 29,2 mln użytkowników korzystało z sieci, z czego co najmniej jedna trzecia używała wyłącznie aplikacji mobilnych.

Wybierz wycieczkę w aplikacji

Stopniowy rozwój aplikacji mobilnych otworzył wszystkich na nowe technologie. Wśród nich pojawiła się koncepcja wybierania i planowania swoich wakacji z ekranu telefonu. Dostęp do różnorodnych ofert wprost ze swojej kanapy brzmi niezwykle atrakcyjnie.

Planując swoje wymarzone podróże zapoznaj się z aplikacjami dostępnymi na rynku. Najpopularniejsze z nich należą do biur podróży, które w ten sposób gromadzą swoje oferty, segregując je i organizując, w zależności od destynacji, ceny, warunków lokalizacyjnych czy udogodnień, oferowanych przez hotel. W zasięgu Twojej ręki możesz więc nie tylko zobaczyć zdjęcia wybranego miejsca, ale także przeanalizować plan wycieczki, zapoznać się z opiniami, największymi zaletami obiektu, lokalizacją, standardem pokoju i uśrednioną temperaturą powietrza. 

To tyle jeśli chodzi o teorię – przełóż ja teraz w praktykę, wybierając swoje wymarzone wakacje. Możesz to zrobić w aplikacji Itaki. Szukanie wczasów w np. Grecji jest tu dziecinnie proste – sam zobacz.

  1. Po pobraniu aplikacji wita Cię główny ekran z wyszukiwarką wycieczek. Możesz z niej korzystać bez założenia konta.
  2. Szukając wakacji wybrać możesz wycieczkę z gotowych filtrów – wczasów all inclusive, bez paszportu lub wczasów z rodziną. Gdy interesuje Cię konkretny kierunek – np. Grecja – możesz bezpośrednio wpisać nazwę kierunku.
  3. Okazuje się, że w aplikacji znajdziesz aż 14 greckich kierunków – od Zakynthos po Peloponez. Zaznacz je wszystkie, następnie wybierz docelową datę podróży (wrzesień) oraz liczbę podróżników – np. 2 osoby.
  4. Po wybraniu wszystkich opcji otrzymasz 204 oferty, spełniające Twoje wstępne wymagania. Skorzystaj z dodatkowych filtrów, ustalając, że interesują Cię wyłącznie oferty, np. all inclusive, standard hotelu 5 gwiazdek, wycieczka samolotem – najlepiej z wylotem z Wrocławia. Zatwierdź.
  5. Oferty zredukowały się do kilkunastu, dzięki czemu na spokojnie możesz je przeanalizować. Niektóre z nich są w promocji sięgającej nawet 30%. Wszystkie zdjęcia kuszą pięknymi widokami – słońcem, morzem, wspaniałym basenem. Oferty, które szczególnie Ci się spodobają możesz dodać do ulubionych, klikając na serduszko w prawym górnym rogu zdjęcia. 

W taki oto sposób wybierasz np. 2 oferty – Hotel Kakkos Beach na Krecie oraz Hotel Amada Colossos Resort na Faliraki. Obie mogą znaleźć się na Twojej liście obserwowanych, abyś mógł do nich wrócić, gdy przyjdzie czas na podejmowanie ostatecznej decyzji. Ponadto, dodanie wycieczki do ulubionych daje Ci gwarancję, że nie przegapisz promocji – przychodzące powiadomienie przypomni Ci o wybranej wcześniej ofercie. Cały proces trwał kilkanaście minut i mógł odbyć się zarówno na spacerze, jak i w drodze na zakupy czy w oczekiwaniu na film.

Udogodnienia związane z aplikacjami są bezkonkurencyjne, a perspektywa podróży – niezwykle satysfakcjonująca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}