NewsJak zresetować Iphone – praktyczny poradnik

Paweł20 kwietnia 202116 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/iphone-reset-1280x854.jpg

Nawet urządzenia wysokiej klasy mogą odmówić posłuszeństwa. Zdarza się tak, że smartfon przestaje reagować w najmniej spodziewanym momencie. Czasami można zaobserwować także sukcesywny spadek wydajności – system spowalnia, co znacząco utrudnia normalne użytkowanie. Wiele osób nie ma pojęcia jak zresetować iPhone. Nie jest to trudne zadanie, które mogłoby wymagać doświadczenia lub specjalistycznej wiedzy. Poniżej przedstawiono dokładny schemat postępowania. Należy zaznaczyć, że jest on podobny we wszystkich modelach.

Czym jest hard reset? Jakie są jego konsekwencje?

Nie masz pojęcia, jak zrestartować iPhone 6s lub inny model? Nie jeden użytkownik telefonu z nadgryzionym jabłkiem ma podobny problem. Na szczęście wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w instrukcji producenta. Warto również korzystać z poradników dostępnych za darmo w sieci. W tym wpisie tłumaczymy, jak zresetować iPhone 7 oraz pozostałe modele marki Apple.

Nawet najlepszy Iphone może się zacinać. Na samym początku należy jednak wytłumaczyć, czym jest hard reset, czyli twardy reset. Jest on niezbędny zawsze wtedy, gdy urządzenie niespodziewanie przestanie reagować na polecenia użytkownika. Obraz zacina się w jednej pozycji, a więc użytkownik nie może wykonać żadnych ruchów. Wykonując twardy reset trzeba liczyć się z tym, że część danych może zostać utracona. Dotyczy to przede wszystkim informacji bieżących, które nie zdążyły zostać zapisane. Z takim zjawiskiem można spotkać się np. podczas restartu laptopa.

Zastanawiasz się, jak zrestartować iPhone 11, gdy system się zatnie? Nie jest to skomplikowany proces, jednak na początku należy zastanowić się, co jest przyczyną problemu. Kłopot może powracać, co utrudnia normalne korzystanie z urządzenia. Smartfon może zacinać się ze względu na m.in.:

  • korzystanie z aplikacji pochłaniających dużą ilość pamięci RAM,
  • zbyt duża ilość otwartych aplikacji,
  • niezweryfikowane błędy systemu,
  • nieprawidłowości będące następstwem aktualizacji oprogramowania.

Prawdą jest, że nie zawsze można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego iPhone niespodziewanie przestaje pracować. Nie można również wykluczyć rozmaitych usterek mechanicznych, jednak ich samodzielne zweryfikowanie jest praktycznie niemożliwe. W takim przypadku należy udać się do serwisu. Jeśli urządzenie ma swoje lata lub zostało zakupione „z drugiej ręki”, to najprawdopodobniej konieczna będzie jego wymiana.

Jak przeprowadzić hard reset iPhone?

Rozmyślasz nad tym, jak zresetować iPhone 12 lub starszą wersję urządzenia? Hard reset wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku! Nie ma konieczności stosowanie żadnych dodatkowych akcesoriów. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy wykonać poniższe kroki.

1. Naciskamy przycisk zwiększania głośności, a następnie szybko go puszczamy.
2. Następnie naciskamy przycisk zmniejszania głośności i po chwili go puszczamy.
3. Szybko wciskamy przycisk zasilania Power i przytrzymujemy go przez kilka sekund. Na ekranie powinno pojawić się logo Apple. W niektórych przypadkach należy trzymać włączony przycisk nawet 10-15 sekund.

Hard reset w iPhone 7/iPhone 7 Plus oraz starszych modelach:

1. Jednocześnie wciskamy przycisk usypiania/budzenia oraz Home.
2. Nie puszczamy przycisków przez około 10 sekund – aż do chwili, kiedy na ekranie pojawi się logo Apple.

Należy podkreślić, że hard reset smartfona nie powoduje usunięcia prywatnych danych, a więc nie należy się tego obawiać! Wyjątek stanowią informacje, które nie zdążyły zostać zapisane bezpośrednio przed zacięciem się urządzenia. Mogą (lecz nie muszą!) zostać one utracone.

Czym jest soft reset? Jak go wykonać?

Warto wiedzieć, że hard reset oraz soft reset nie oznaczają tego samego! Można powiedzieć, że miękki reset polega na ponownym uruchomieniu urządzenia. Z pewnością każdy użytkownik smartfona (i nie tylko) borykał się z różnego typu błędami o bliżej nieznanej przyczynie. Aplikacje mogą nie działać właściwie, sieć bezprzewodowa nie widzi domowego Wi-Fi, pojawiają się problemy z ładowaniem zdjęć – w niemal każdym przypadku objawy są nieco inne. Właśnie dlatego dobrze jest systematycznie wykonywać soft reset. Nie wiąże się on z utratą żadnych danych.

1. Przytrzymujemy przycisk budzenia/usypiania przez krótką chwilę. Na ekranie powinien pojawić się suwak.
2. Suwak przesuwamy w prawo – na skutek tego ruchu telefon wyłączy się, a ekran zostanie wygaszony.
3. Ponownie wciskamy ekran budzenia/usypiania i czekamy, aż ekran zostanie wybudzony.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w iPhone?

Niejeden użytkownik telefonu Apple zastanawia się, jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych. Jest to proces, który skutkuje utratą wielu prywatnych danych. Właśnie dlatego stworzenie ich kopii zapasowej, to absolutna podstawa. W omawianym przypadku restart może przywrócić pierwotna funkcjonalność urządzenia. Po pewnym czasie smartfon może stać się „przeładowany” plikami, co przekłada się na spowolnione działanie systemu oraz wyższą awaryjność. Poniżej przedstawiono, jak zrestartować iPhone i przywrócić go do stanu początkowego.

1. Wchodzimy w ustawienia urządzenia.
2. Następnie przechodzimy do sekcji Ogólne oraz Wyzeruj.
3. Wybieramy funkcję Wymarz zawartość i ustawienia. Restart może trochę potrwać, a więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Dlaczego warto przywrócić iPhone do stanu początkowego?

Mogłoby się wydawać, że restart iPhone do ustawień fabrycznych jest ostatecznością. Większość osób robi wszystko, aby tego uniknąć.

Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ opisywany proces może nieść za sobą wiele korzyści, takich jak np.:

  • przyspieszenie działania systemu,
  • obniżenie ryzyka niespodziewanego zawieszenia się urządzenia,
  • płynniejszą pracę aplikacji,
  • krótszy czas reakcji na polecenia użytkownika,
  • eliminacja błędów oprogramowania,
  • usunięcie niepotrzebnych plików.

Na portalu Magazyn.Ceneo.pl znajdziesz wiele ciekawych porad z zakresu nowoczesnych technologii. Systematycznie pojawiają się tutaj recenzje oraz informacje o premierach popularnych urządzeń, czy też gier. Wysoka różnorodność wpisów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}