NewsJakie gry kupowano w Polsce na koniec lata 2023?

Paweł1 września 202310 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/top-gier-lato-2023.jpg

Co ciekawe, pod koniec lata 2023 w TOP 10 najchętniej kupowanych gier aż siedem to tytuły przeznaczone tylko dla dorosłych (PEGI 18). Sprawdźmy więc, na jakie gry postawili ostatnio gracze.

Która gra sprzedawała się najlepiej w końcówce lata?

Na liście najpopularniejszych gier w danym tygodniu lub miesiącu od lat królują takie tytuły, jak FIFA, NBA, Grand Theft Auto, czy gry z serii Assassin’s Creed i The Elder Scrolls. Od połowy tego roku niesłabnącą popularnością cieszy się również Diablo IV. Wygląda na to, że w rankingu najpopularniejszych gier komputerowych i na konsole zagości na dłuższy czas. Nic dziwnego – fani serii czekali na najnowszą odsłonę Diablo aż 11 lat!

fifa-na-ps4

TOP 10 sprzedających się gier w 31. tygodniu roku

Ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w ostatnim czasie otwiera FIFA 23. Wysokie zainteresowanie tym tytułem pod koniec wakacji może nieco dziwić – wkrótce na sklepowe półki trafi kolejna część gry. Z drugiej jednak strony, FIFA 23 to ostatnia odsłona tej serii. Na szczęście chodzi tylko o zmianę nazwy – za niecały miesiąc na rynek trafi EA Sports FC 24.

Na liście najlepiej sprzedających się gier pod koniec lata 2023 roku znalazły się następujące tytuły:

  • FIFA 23
  • Grand Theft Auto V
  • Red Dead Redemption 2
  • Mortal Kombat 11
  • Diablo IV
  • NBA 2k23
  • Tribes of Midgard
  • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
  • Assassin’s Creed: Valhalla
  • For Honor

Na podstawie: https://www.spidor.pl/game-sales-data-top-10-tydzien-31-2023/

FIFA 23 i NBA 2k23 to gry sportowe przeznaczone dla osób powyżej trzeciego roku życia. Gracze w wieku ponad 12 lat mogą też cieszyć się rozgrywką w Tribes of Midgard. To połączenie gry typu survival i RPG, a zagra w nią od jednego gracza do aż 10 osób jednocześnie. Wszystkie pozostałe tytuły są kierowane do osób pełnoletnich.

Najlepiej sprzedające się, to nie te najlepsze

Wysoka sprzedaż danego tytułu może świadczyć o tym, że gra jest bardzo dobra. Istotnie, gry, które znalazły się w prezentowanym dziś TOP 10, to bardzo udane, dopracowane produkcje. Cieszą się uznaniem graczy z całego świata, co daje mnóstwo możliwości na rozgrywkę w trybie multiplayer. Na listę trafiły tytuły tak uznanych twórców, jak Electronic Arts, Rockstar Games, Ubisoft i Activision Blizzard. Najlepiej sprzedające się gry niekoniecznie są jednak tymi najlepszymi.

minecraft

Wiele zależy bowiem od preferencji konkretnej osoby. Niektórzy lubią wielogodzinną (a nawet trwającą kilkanaście dni) rozgrywkę i przechodzenie trudnych misji. Dla innych esencją gry komputerowej są krótkie starcia, na przykład mecze sportowe. Coraz więcej graczy celuje natomiast w możliwość gry z przyjaciółmi – na jednym ekranie lub przez Internet. Na szczęście dziś wybór gier na wszystkie platformy (PC, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, a nawet na smartfony) jest bardzo duży. Każdy z pewnością znajdzie więc coś dla siebie. Jeśli szukasz interesujących tytułów, sprawdź też zakładkę Najlepsze gry w serwisie Komputronik Gaming.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}