Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Tablety Kodak wkroczą do Europy, we współpracy z firmą Archos.

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Firma Kodak podpisała umowę z firmą Archos w zakresie licencjonowania marki w Europie. Według przesłanych informacji nowe tablety mają się pojawić jeszcze przed latem 2017 roku. Niewiele napisano na temat nadchodzących tabletów.

Wspomniano, że będą stanowiły połączenie eleganckiego designu z najnowszymi technologiami. Tak, jak każdy inny sprzęt i każdy inny producent wypowiadający się o swoich urządzeniach. Wszystko wyjaśni się niebawem i mam nadzieję, że uda mi się dorwać jakąś sztukę do testów.

Liczę jednak na ciekawe oprogramowanie w nadchodzących tabletach. Kodak już na zawsze będzie kojarzył się z fotografią i nawet nie próbuje z nią zerwać. Dlatego też ma zamiar przygotować dobry software w swoich tabletach. Jestem ciekaw, czy amatorzy obróbki foto i wideo docenią pracę całego zespołu.

To nie będzie jedyny sprzęt Kodaka dostępny w Europie. Mogliście nie słyszeć o smartfonie, który trafił na nasz kontynent pod koniec tamtego roku. Jest nawet dostępny w niektórych polskich sklepach za około 2000 złotych. Natomiast na oficjalnej stronie Kodaka „wisi” sobie za 499 euro.

Został wyposażony w 5″ ekran (1080p), procesor Mediatek Helio X20, 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci na dane plus czytnik kart microSD. W środku znajduje się bateria o pojemności 3000 mAh. Sami przyznacie, że w tej cenie nie porusza rynkiem, ale nie o to tutaj chodzi.

Kodak Ektra ma się wyróżniać innym elementem – aparatem. Ten element wykorzystuje matrycę Sony z rozdzielczością 21 MP ze stabilizacją optyczną. Obiektyw charakteryzuje się światłem f/2.0, a cały aparat podobno wyróżnia się szybkim autofocusem.

Kiedy oficjalna premiera urządzeń Kodaka w Polsce? Nie sądzę by w najbliższym czasie firma miała w planach takie ruchy. Wydaję mi się, że smartfon Kodak Ektra nigdy nie trafi oficjalnie nad Wisłę. Prędzej zobaczymy tablety tej znanej marki.

Źródł: informacja prasowa. Poniżej.

Eastman Kodak Company ogłasza rozpoczęcie współpracy z firmą ARCHOS, francuskim producentem urządzeń mobilnych, w zakresie licencjonowania marki na europejskim rynku tabletów.

Podpisanie umowy z firmą ARCHOS to następny krok w realizacji programu udzielania licencji KODAK
i konsekwencja rozpoczętych działań na rynku mobilnym, zaraz po wprowadzeniu w Europie nowego smartfonu fotograficznego KODAK Ektra.

Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się jednym z licencjobiorców i możemy wspólnie rozwijać markę KODAK w świecie tabletów. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie pierwszych urządzeń –  
mówi CEO ARCHOS, Loïc Poirier.

Cieszymy się, że ARCHOS znalazł się w gronie naszych licencjobiorców – mówi Brian Cruz,

wiceprezes i dyrektor generalny działu produktów konsumenckich firmy KODAK. Francuska marka jako pierwsza wprowadziła tablet z systemem GOOGLE ANDROID w 2009 roku i jest uznawana za jednego

z kluczowych graczy na europejskim rynku tabletów, biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie

i szerokie możliwości sprzedażowe.

Tablety KODAK będą stanowiły połączenie eleganckiego designu z najnowszymi technologiami. Entuzjastów fotografii i amatorów tworzenia wideo zadowolą, specjalnie dedykowane do tych celów, preinstalowane aplikacje.

Nowe urządzenia będą dostępne w europejskich sklepach przed latem 2017 r.