TelefonyUrządzeniaLG zaprezentowało nowe smartfony. Równocześnie pokazując dziwne podejście do rynku.

Maciej Kulesa6 czerwca 201827 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/LG-Q-Stylus-01.jpg

Firma LG zaprezentowała trzy nowe smartfony z serii Stylus. Nazwa może wskazywać czym będą wyróżniać się telefony. Tak, chodzi o rysik, który jest dołączany do każdego nowego wariantu. Na rynku zadebiutował LG Q Stylus, Q Stylus+ i Q Stylus α. Oficjalnie zostały zaprezentowane w dnu dzisiejszym i większość informacji znajdziecie na oficjalnej stronie LG. Firma jednak ma dziwne podejście do rynku i również w tym przypadku nie podała wszystkich szczegółów. To nie pierwszy raz kiedy LG nie informuje o zastosowanym procesorze i podaje tylko ogólną informację.

Wiemy tylko, że LG Q Stylus, Q Stylus+ i Q Stylus α znajdziemy 8-rdzeniowy procesor. Podano taktowanie zegara, które wynosi 1,5 lub 1,8 GHz, w zależności od modelu. Jednak tutaj też nie poinformowano, która prędkość znajdzie się w konkretnym wariancie. Dalej jest już lepiej, bo LG podaje więcej szczegółów i dowiadujemy się, że LG Q Stylus i Q Stylus α posiadają 3 GB RAM i 32 GB pamięci flash, a Q Stylus+ 4 GB RAM i 32 GB flash.

Design wszystkich wariantów jest identyczny, tak samo jest w przypadku wagi (172g) i ekranu. Smartfony mają wyświetlacze o przekątnej 6,2 cala (2160 x 1080 pikseli). Na szczęście nie zapomniano tutaj o zabezpieczeniach i nowe smartfony LG spełniają normę IP68. Wszystkie warianty działają pod kontrolą systemu Android 8.1 i zostały wyposażone w baterię o pojemności  3300 mAh.

LG Q Stylus, Q Stylus+ i Q Stylus α na rynkach mają pojawić się w trzecim kwartale 2018 roku. Nie znamy ich cen i konkretnych krajów, do których zawitają smartfony. Pojawia się jednak informacja, że w zależności od regionu ich nazwy mogą być inne. To jest dopiero dobry ruch ze strony LG. Muszę przyznać, że nigdy nie zrozumiem takiego podejścia producentów, ale to i tak nie przebije Xiaomi w kwestii nazewnictwa.

Producent postanowił jeszcze bardziej skomplikować życie klientom i oddziałom różnych krajów. Smartfony LG Q Stylus+ i Stylus są wyposażone w tylny aparat 16 Mpix i przedni aparat 8 lub 5 Mpix. Ta ostatnia wartość uzależniona jest od wybranego kraju i ciężko racjonalnie wyjaśnić takie podejście producenta. Natomiast LG Q Stylus α będzie wyposażony w aparaty o rozdzielczości 13 i 5 Mpix.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie LG.

2 comments

 • Mirosław W

  7 czerwca 2018 at 06:36

  Dziennikarzy nie obowiązuje poprawna polszczyzna? „Tylni”? Tak piszą gimbusy.

  Reply

  • Maciej Kulesa

   7 czerwca 2018 at 09:03

   Dzięki, poprawione. To była literówka, ale dzięki, że jesteś kolejną osobą, która dla o poziom gimnazjum. Pierwszy raz zdarzyła mi się literówka w tym słowie. Dodam jeszcze tylko, że nie jestem dziennikarzem.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}