TelefonyUrządzeniaSmartfon Moto Z3 Play trafi na rynek w te wakacje.

Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji Moto Z3 Play i moim zdaniem warto było czekać. Znajdą się jednak tacy, którzy nie spojrzą na nowego smartfona Motoroli, bo stwierdzą, że w tej cenie znajdą coś lepszego. Wcale się im nie dziwię. Moto Z3 Play na papierze nie jest najmocniejsza konstrukcją i jeśli dodamy do tego cenę, to dla wielu wyjdzie przeceniony produkt. Tutaj jednak płaci się za pewne możliwości, a nie tylko za środek. Oprogramowanie, wykonanie, wygląd i...
Maciej Kulesa6 czerwca 20188 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/motorola-1280x704.png

Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji Moto Z3 Play i moim zdaniem warto było czekać. Znajdą się jednak tacy, którzy nie spojrzą na nowego smartfona Motoroli, bo stwierdzą, że w tej cenie znajdą coś lepszego. Wcale się im nie dziwię. Moto Z3 Play na papierze nie jest najmocniejsza konstrukcją i jeśli dodamy do tego cenę, to dla wielu wyjdzie przeceniony produkt. Tutaj jednak płaci się za pewne możliwości, a nie tylko za środek. Oprogramowanie, wykonanie, wygląd i dodatkowe moduły – to sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę ciekawym telefonem.

Zacznijmy jednak od specyfikacji. Tak jak wspominałem, nie jest to najmocniejsza konfiguracja w tej cenie (499$ z modułem baterii). Jednak takie podzespoły pozwalają na komfortową pracę prawie w każdych warunkach.

Specyfikacja Moto Z3 Play:

 • Ekran 6.01″ Super AMOLED (2160×1080; 18: 9)
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 636
 • 4 GB pamięci RAM
 • 32 lub 64 GB pamięci flash
 • Akumulator 3000 mAh
 • Podwójny aparat z tyłu 12 MP (f/1.7 ) + 5 MP
 • 8 MP aparat z przodu(f/2.0) z lampą błyskową
 • Port ładowania USB-C, obsługuje szybkie ładowanie
 • Grubość 6,75 mm
 • waga 156g
 • System Android 8.1

Może zaskakiwać bateria w tym modelu, bo na moje oko ma za niską wartość. Na The Verge przeczytałem ciekawą teorię spiskową, że Motorola specjalnie obniża wartość względem poprzednika, by klienci dokupili dodatkowy moduł baterii. Byłby to niezły chwyt, tym bardziej, że „w cenie” dorzuca taki element i klient będzie czuł się doceniony. Pewnie nigdy nie dowiemy się jak jest naprawdę. Mam jednak nadzieję, że optymalizacja w Moto Z3 Play stoi na wysokim poziomie i czas pracy na baterii jest długi. Jeśli producent utrzymał poziom ze swoich smartfonów, to nie musimy się o to martwić.

Oczywiście Moto Z3 Play obsługuje wszystkie moduły, które są dostępne na rynku. Jest to dobra wiadomość, bo właściciele obecnej linii będą mieć bezbolesną przesiadkę na nowy model. Podoba mi się rozwiązanie z czytnikiem linii papilarnych na bocznej krawędzi. Takie umiejscowienie moim zdaniem jest najlepsze, zaraz za czytnikiem na plecach smartfona. Takie samo podejście można spotkać w Sony Xperia, starszej generacji z lotniskami przy ekranie.

O tym smartfonie już dawno wiedzieliśmy niemal wszystko, ale jego wprowadzenie na rynek nie było takie oczywiste. Podczas premiery w Brazylii zapowiedziano, że pojawi się już w te wakacje. Podano tam wybrane sklepy z USA, ale wiemy, że pojawi się również w Europie. Nie ma na razie polskiej ceny. Mam nadzieję, że pojawi się jak najszybciej, bo Moto Z3 Play jest bardzo ciekawym smartfonem, który zainteresuje niejednego użytkownika.

Smartfon Moto Z3 Play trafi na rynek w te wakacje.

OpiniaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}