AplikacjeNewsPozostałe urządzeniaUrządzeniaNowości w NC+. Zmiany w aplikacji NC+ GO i start telewizji IPTV!

Mariusz Krause10 listopada 20168 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/11/nc-plus-go-belfer-1024x620.jpg

W Polsce oferta operatorów oferujących usługę IPTV jest uboga. Dostęp do telewizji za pomocą łączą internetowego jest jeszcze mało popularne. Taka usługa, z czasem, będzie zbierała coraz większą liczbę użytkowników. Rynek telewizji mobilnej i internetowej jest dosyć świeży i do zgarnięcia jest jeszcze spory kawałek rynku.

O usłudze IPTV plotkuje się od dawna, ale już teraz widzę my, że ma ona wejść w życie w przyszłym roku. NC+ wzbogaci się o telewizję przez internet w trzecim kwartale 2017 roku. Jest to dobry moment na uruchomienie takiej usługi . Statystyki mówią, że do końca 2018 roku usługa IPTV zawita do 10,6% gospodarstw domowych , które wyposażone są w odbiorniki telewizyjne. Takie badania podaje Digital TV Research i informuje, że największe udziały będą miały USA i Chiny. Ten zasięg może jeszcze poprawić Google, które planuje start swojej usługi w przyszłym roku.

ipt-world-20120

Według kolejnych badań do 2020 roku udział rynku IPTV w Chinach ma wzrosnąć do 77,22 milionów abonentów. Będzie to najbardziej wpływowy rynek w tym segmencie, a dalej za nim znajdą się USA i Francja z 16,14, i 8,74 milionami abonentów.

Ciekawie prezentują się wyniki z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, które pokazują udziały telewizji satelitarnej, IPTV i kablówki. Zaskoczył mnie wysoki wynik IPTV we Francji, który wynosi aż 61,6%.

iptv-france

W przyszłym roku aplikacja NC+ GO doczeka się zmian, na które czekają widzowie. Przede wszystkim wprowadzone ma zostać zdalne nagrywanie. Muszę przyznać, że brakowało mi tej funkcji i o ile pamięć mnie nie myli, kiedyś była taka możliwość z poziomu przeglądarki. W czasach, gdy NC+ GO jeszcze raczkowało, albo nie widziało światła dziennego.

Jednak inna funkcjonalność może zadowolić większą ilość użytkowników mobilnej aplikacji NC+ GO. Chodzi o możliwość zatrzymywania i cofania oglądanych materiałów na żywo. Dokładnie tak samo, jak to odbywa się z poziomu dekoderów.

W planach (czwarty kwartał 2016 roku) jest wprowadzenie do oferty dekodera 4K, ale to nie jest jakieś zaskoczenie. O tym mówiono od dłuższego czasu. Dekoder ten miałby mieć na wyposażeniu dysk twardy 1TB i możliwość nagrywania 4 programów jednocześnie.

Usługa IPTV musi oferować ciekawe pakiety, bo serwisy typu Netflix będą mocno goniły tradycyjną telewizję. Nie od dziś wiadomo, że Ntflix zdobywa coraz większe udziały na rynku, a swoje przychody chętnie wydaje na swoje produkcje, które zdobywają uznanie wśród większej części abonentów. Oczywiście, takie serwisy nie zastąpią tradycyjnego odbioru sygnału, tak samo nie zrobi tego usługa IPTV. Jeszcze przez kilka lat te usługi mogą działać obok siebie, ale warto mieć jakiś większy wybór.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}