Share, , Google Plus, Pinterest,

Print

Posted in:

Nokia 3, 5 i 6 na targach MWC. Będzie jeszcze coś dla fanów 3310!

Android i świat mobilny. Nowe Forum Fandroid.com.pl

Niezawodny Evan Blass ogłosił ciekawą informację na swoim koncie Twitter. Według jego źródła, a są one pewne, Nokia zaprezentuje na targach MWC trzy nowe modele, z czego jeden z nich jest już w sprzedaży, ale tylko w Chinach. Nokia 3, 5 i 6 rafią na rynek europejski już niebawem i mogą być dobrze przyjęte.

HMD Globalny Oy posiada wyłączne prawa do marki Nokia i zamierza z nich korzystać jak najlepiej. Oprócz wyżej wymienionych trzech modeli planują jeszcze coś ekstra. Na rynku ma się pojawić telefon, który ma oddać hołd nieśmiertelej Nokii 3310. Jednak nic więcej na ten temat nie wiadomo i wszystkie karty zostaną odkryte dopiero 26 lutego, podczas targów w Barcelonie.

Nokia 6 jest już na rynku, więc nie trzeba szczególnie przedstawiać tego modelu. Wystarczy przedstawić najważniejsze parametry. Nokia 6 została wyposażona w wyświetlacz o przekątnej 5,5″  (FHD), który jest chroniony szkłem Gorilla Glass 2.5D. Sercem smartfona Nokia 6 jest Snapdragon 430, 4 GB RAM, a użytkownik dostaje do dyspozycji 64 GB pamięci wewnętrznej. W urządzeniu znajduje się aparat główny o rozdzielczości 16 MP (f/2.0) i przedni z rozdzielczością 8 MP. Całość będzie pracowała pod kontrolą systemu Android 7.0 (Nougat) ze specjalną nakładką.

Tutaj jednak muszę przyznać się do błędu i mocno uderzyć w pierś. Nie wróżyłem większego sukcesu jeśli chodzi o ten model i nawet pisałem, że Nokia wróciła w słabym stylu. Chwaliłem wygląd, ale parametry mnie nie zachwycały. Jednak stało się coś, czego się nie spodziewałem; Nokia 6 sprzedawała się znakomicie na chińskim rynku.

Tak też może być w Europie, nie tylko z tym modelem, ale jego tańszymi wersjami również. Chociaż różnica cenowa pomiędzy Nokią 6, a Nokią 5 wyniesie tylko około 50 dolarów. Zaoszczędzono na wyświetlaczu, który będzie miał przekątną 5,2″ i rozdzielczość 720p zamiast FullHD. Zmniejszono również pamięć RAM do 2GB i rozdzielczość głównego aparatu do 12MP. Cena Nokii 5 będzie wynosiła 199 dolarów.

Nokia 3 będzie kosztowała 149 dolarów, ale szczegółów na temat tego modelu nie zdradzono. Wiemy tylko, że Nokia 3, 5 i oczywiście 6 będą pracowały pod kontrolą systemu Android 7 (Nougat).