AplikacjeNewsSQUID Learning English – Darmowe narzędzie do nauki języka angielskiego na android

Maciej Kulesa6 października 2018110 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/squid.jpg

SQUID Learning English - Darmowe narzędzie do nauki języka angielskiego na android

SQUID Learning English to nowoczesne narzędzie do nauki języka dostępne od teraz w aplikacji SQUID, dające użytkownikowi dostęp do interaktywnych zestawów ćwiczeń opartych na najnowszych newsach.

W każdym zestawie użytkownicy znajdą autentyczny, aktualny artykuł z jednego z renomowanych źródeł anglojęzycznych dostępnych w aplikacji SQUID oraz dwa interaktywne ćwiczenia na poprawę słownictwa i sprawdzenie zrozumienia tekstu.

Aby uzyskać dostęp do artykułów z interaktywnymi ćwiczeniami, wystarczy do listy swoich tematów w aplikacji SQUID dodać „Learning English”.

Funkcje narzędzia do nauki języka angielskiego na android

SQUID Learning English daje użytkownikowi:

 • Możliwość śledzenia najnowszych newsów i jednoczesnego rozwijania umiejętności językowych.

 • Intuicyjny i atrakcyjny interfejs, który ułatwia przyswajanie wiedzy i zachęca do nauki.

 • Natychmiastowy feedback w postaci wyniku i poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania w zestawie.

 • Prosty sposób na samodzielną naukę języka, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Nowe narzędzie SQUID Learning English to część programu edukacyjnego realizowanego przez zespół lingwistów w firmie od października 2017. Jego celem jest rozwijanie narzędzi do nauki języka angielskiego w ramach aplikacji. Założenia programu oparte są na metodzie imersji językowej (od angielskiego słowa ‘immerse’ – zanurzać), czyli otaczania się danym językiem w życiu codziennym, uznawanej za jeden z najskuteczniejszych sposobów przyswojenia języka obcego.

Sama aplikacja SQUID umożliwia imersję językową przede wszystkim dzięki szerokiemu wyborowi kategorii tematycznych, dzięki któremu użytkownik ma dostęp do najświeższych wiadomości z interesujących go dziedzin w języku, którego się uczy. W ramach programu stworzona została także zakładka „Easy News”, zawierająca wiadomości pisane w uproszczonym języku angielskim – idealne dla użytkowników na niższych poziomach.

W ramach programu SQUID Learning English nauczyciele mogą się również zapisywać na specjalny newsletter, aby otrzymywać wybrane artykuły z gotowymi ćwiczeniami do użycia na lekcji lub jako praca domowa oraz dodatkowe pomysły na wykorzystanie aplikacji SQUID na lekcjach.

Nie od dziś wiadomo, że czytając to, co nas naprawdę interesuje, uczymy się najszybciej i najchętniej”. – Johan Othelius, CEO i twórca aplikacji SQUID

Wyróżnienia aplikacji SQUID i ciągle rosnąca popularność

SQUID jest aplikacją stworzona przez Njuice AB, szwedzką firmę z siedzibą w Sztokholmie. Jest to bardzo szybko rozwijająca się aplikacja skierowana głównie do europejskiego pokolenia millenialsów. Aplikacja co miesiąc zdobywa ogromną liczbę nowych użytkowników, jest dostępna za darmo w następujących krajach: Wlk Brytania, Włochy, Polska, Hiszpania, Francja, Holandia, Rosja, Niemcy, Austria i Australia, a także w wersji katalońskiej oraz międzynarodowej.

Aplikacja zdobywa bardzo dobre recenzje na Google Play Store i App Store, jak również zbiera świetne opinie w prasie. SQUID znalazł się w pierwszej piątce ranking “Top 5 apps” holenderskiego magazynu Adroidworld, a także został jednym z 13 zwycięzców dorocznego włoskiego konkursu start-upów CONFINDUSTRIA GI Startup Contest 2017. Więcej informacji na www.squidapp.co.

One comment

 • 4oze.pl

  8 października 2018 at 14:41

  Bardzo interesujące narzędzie :) Zdecydowanie różni się od innych dostępnych na rynku

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}