NewsTelefonyUrządzeniaZobaczcie nowe smartfony Sony. Mam nadzieję, że to nie koniec.

Już za kilka dni odbędą się targi CES 2018, na których Sony zaprezentuje swoje najnowsze smartfony. Ale jak to bywa w świecie nowych technologii, w sieci pojawiają się przecieki i już dziś możemy zapoznać się z kilkoma propozycjami producenta. Od dawna jest głośno o nowych flagowcach Sony Xperia, o nowym rozdaniu firmy. Planują wprowadzenie na rynek smartfona, który będzie odcinał się od starej strategii koncernu i wyglądem ma nawiązywać do konkurencji, przynajmniej jeśli chodzi o...
Maciej Kulesa5 stycznia 2018110 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/sony-xperia-xa2-ultra-1024x819.jpg

Już za kilka dni odbędą się targi CES 2018, na których Sony zaprezentuje swoje najnowsze smartfony. Ale jak to bywa w świecie nowych technologii, w sieci pojawiają się przecieki i już dziś możemy zapoznać się z kilkoma propozycjami producenta. Od dawna jest głośno o nowych flagowcach Sony Xperia, o nowym rozdaniu firmy. Planują wprowadzenie na rynek smartfona, który będzie odcinał się od starej strategii koncernu i wyglądem ma nawiązywać do konkurencji, przynajmniej jeśli chodzi o cienkie ramki. Takiego modelu możemy jednak nie zobaczyć podczas targów CES, ale mocno liczę na kolejną imprezę, która odbędzie się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku – MWC 2018 w Barcelonie.

Prawdopodobnie druga impreza została zarezerwowana przez Sony na prezentację najważniejszych i najlepszych smartfonów. Nie sądzę by producentowi udało się dochować tajemnicy na temat flagowców i zaskoczy nimi na targach CES 2018.

Wróćmy jednak do tego co wiemy i czego możemy się spodziewać. Sony na pewno zaprezentuje trzy nowe modele Xperia L2, XA2, i XA2 Ultra. Wygląd nie zaskakuje i dalej mamy tutaj do czynienia ze znanym projektem. Dla wielu wielki minus, ale jest spora grupa, która docenia takie podejście producenta i ja jestem jednym z takich użytkowników.

Sony Xperia L2 – najtańszy model z caqłej trójki, co widać też po ramkach. O ile wszystkie mają „spore” ramki pod i nad wyświetlaczem, tak Xperia L2 może pochwalić się największymi. Zastosowano tutaj wyświetlacz 5,2″ (720p) i procesor Snapdragon 630. Jest to dobra wiadomość, bo większość użytkowników woli zobaczyć w smartfonie Snapdragona niż MediaTeka. Nie znamy innych parametrów, ale w sieci można przeczytać, że ten model wejdzie na rynek z systemem Android Nougat, a to już jest lekka przesada. Wiem, że producent zaktualizuje go do Android Oreo, ale mogliby się bardziej postarać i w dniu premiery udostępnić nowy model z nowym systemem.

Sony Xperia XA2 jest następcą dobrze znanego smartfona XA1, ale z lepszymi parametrami. Wyświetlacz i procesor zastosowano taki sam jak w przypadku Xperii L2. Przypominam, że XA1 posiada zamontowany procesor MediaTek. Widać, że Sony zdało sobie sprawę z tego, że konkurencyjna jednosta zdecydowanie lepiej wpływa na sprzedaż smartfonów. Na temat tego modelu wiemy troszkę więcej i podano informacje, że w środku znajduje się 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane. Dowiedzieliśmy się również coś o aparatach. Główny ma rozdzielczość 21MP, a przedni 8MP. Tutaj zdecydowano się już na udostępnienie smartfona od razu z systemem Android 8.0 Oreo.

Sony Xperia XA2 Ultra – większy odpowiednik poprzedniego modelu. Model ten również wyposażony jest w procesor Snapdragon 630, ale zwiększono mu pamięć do 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Wzrosła też przekątna i smarton posiada 6″ ekran z rozdzielczością FHD. Dodatkowo, w Xperia XA2 Ultra zastosowano podwójny aparat główny, ale na razie nie znamy specyfikacji tego elementu.

 

Co myślicie na temat nowych smartfonów? Nie ma fajerwerków, ale dobrze, że Sony zdecydowało się na procesory Snapdragon. Teraz pozostaje czekać na targi MWC 2018 i liczyć na premierę flagowców. Chyba, że naprawdę producent zaskoczy wszystkich i zaprezentuje jeszcze na targach CES 2018.

Zobaczcie nowe smartfony Sony. Mam nadzieję, że to nie koniec.

OpiniaOne comment

  • JacekR

    8 stycznia 2018 at 11:19

    Android 9.0 ? Oreo to 8.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}