Wpis sponsorowanyOderwij się od smartfona – poznaj nowych ludzi!

Paweł29 stycznia 202013 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/jachting.jpg

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy przy ekranach komputerów, tabletów, smartfonów… Najnowsze telefony komórkowe z ciągłym dostępem do Internetu pochłaniają mnóstwo naszego czasu. Kiedy ostatnio spędziłeś dzień bez smartfona w towarzystwie znajomych? Trudno sobie przypomnieć. A gdyby tak oderwać się na chwilę od wirtualnego świata? Niemożliwe? A jednak – obozy żeglarskie dla młodzieży często sprawiają, że telefony oraz inne urządzenia elektroniczne zostają zapomniane nawet na kilka dni, jak to się dzieje?

Poznaj nowych ludzi

Jeśli Jesteś osobą, która lubi poznawać nowych ludzi to obozy żeglarskie są dla Ciebie stworzone. Mała przestrzeń na jachcie sprzyja integracji załogi. Przez większość dnia załoga jest na siebie „skazana” i spędza ze sobą dużo czasu. Warto również nauczyć się funkcjonowania oraz pracy w grupie, żeby żeglowanie przebiegało sprawnie załoga musi ze sobą współpracować. Na obozach żeglarskich organizowanych przez mazurską Szkołę Żeglarstwa PuntoVita załogi dobierane są pod względem grupy wiekowej.

wieża ciśnień mazury

Dlatego wybierając się na rejs z nami masz pewność, że spędzisz czas w grupie rówieśników. Kilka razy w ciągu rejsu organizowane są ogniska, jest to dobra okazja do integracji z załogami innych jachtów. Wspólne śpiewanie szant i długie rozmowy przy ognisku zbliżają do siebie. Na obozach żeglarskich zawiązują się nowe przyjaźnie na lata. Dzielenie wspólnej pasji i wspólne wspomnienia zacieśniają więzy. Często załogi umawiają się na wspólne, często już samodzielne, rejsy w kolejnych latach.

Przepłyń Mazury wzdłuż i wszerz

Nie lubisz być za długo w jednym miejscu? Nudzą Cię pobyty w hotelach i zwiedzanie jednego miejsca? Jeśli chcesz dodać na swojej mapie kilka pinesek i w ciągu dwóch tygodni zwiedzić większą część mazurskiego szlaku żeglownego to zapraszamy na nasze obozy żeglarskie! W trakcie rejsu odwiedzisz wiele ciekawych miejsc. Pokażemy Ci Mazury od najlepszej strony. Z nami odwiedzisz popularne miasta i porty. Zacumujemy w Giżycku i o zachodzie słońca wybierzemy się na Wieżę Ciśnień.

Do pokonania będziesz miał ponad 160 schodów ale widok ze szczytu na pewno wynagrodzi Ci tę wędrówkę. Warto również spróbować kawy i ciasta z kawiarni znajdującej się na jednym z pięter. Odwiedzimy Sztynort, Mikołajki i inne znane miejsca, które przyciągają turystów od wielu już lat. Wieczorami w tawernach odbywają się koncerty szantowe, a kuchnie serwują smażoną rybę i inne mazurskie przysmaki.

ognisko mazury

Kiedy znudzą nas porty i tłumy ludzi możemy przybić do dzikiego brzegu. Tutaj przyda się zgranie załogi, cumowanie „na dziko” wymaga dużej precyzyjności i zaangażowania. Jednak spędzenie nocy w zacisznym miejscu jest warte wysiłku. Ognisko w plenerze w niewielkim gronie ma niesamowity klimat i urok. Wschód słońca nad samym brzegiem jeziora to z pewnością niezapomniany widok.

Poczuj wiatr we włosach i odkryj lepszą wersję siebie!

Wybierając się na obóz żeglarski nauczysz się wielu nowych rzeczy. Dzięki naszym instruktorom przyswoisz wszystkie umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia jachtu. Nauczymy Cię potrzebnych manewrów, manewrowania jachtem na żaglach i silniku oraz cumowania. Poznasz również tajniki kuchni jachtowej. W pierwszej chwili może wydać się ona prymitywna jednak jesteśmy w stanie przyrządzić większość dań w zależności od preferencji załogi. Poznasz również kilka przepisów na dania zrobione na ognisku, które umilają długie wieczory.

Nauczymy Cię również etykiety żeglarskiej, zwyczajów żeglarskich oraz wspólnego śpiewania szant przy ognisku. Wyruszając na nasz rejs sprawdzisz się również w różnych warunkach atmosferycznych. Pogoda na Mazurach bywa kapryśna, piękne słońce szybko potrafi zmienić się w ulewny deszcz. Wyrusz z nami na niezapomnianą przygodę i odkryj swoją życiową pasję. Kto wie, może żeglarstwo stanie się twoim stylem życia i pomysłem na coroczne wakacje.

zeglarski klimat

Na rejs zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i umiejętności. Posiadamy rejsy dopasowane do wszystkich grup wiekowych. Wybierając nasze obozy masz pewność, że trafisz do swojej grupy wiekowej. Nasza kadra instruktorska zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Jeśli nigdy nie byłeś na jachcie nie obawiaj się. Nasi instruktorzy wprowadzą każdego w tajniki żeglarstwa od podstaw. Na zakończenie rejsu będziesz miał okazję podejść do egzaminu na patent żeglarza jachtowego i zdobyć uprawnienia.

Jeśli już znasz żeglarstwo ale chcesz doszlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów, opanować cumowanie „na dziko” i przećwiczyć wszystkie elementy, które sprawiają Ci problem nasze obozy są dla Ciebie. Załogi jachtów liczą kilka osób, dzięki temu każdy będzie miał okazję stanąć za sterem. Wyrusz z nami na pełen przygód rejs, odłóż telefon, wyloguj się z wirtualnego świata i poznaj nowych ludzi.

Zobacz także bazę szkół żeglarskich w Polsce: https://lider-zeglarstwa.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.