NewsOdkryj wyjątkowe atrakcje Botswany podczas wycieczki z biurem podróży Logos Tour.

Paweł2 października 201914 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/botswana.jpg

Usytuowane w południowej Afryce państwo do 1966 roku było brytyjskim protektoratem, noszącym nazwę Beczuana. Obecnie Botswana jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw w Afryce. Ludność państwa skupiona jest wokół rzeki Limpopo. To właśnie w tym miejscu znajduje się Gaborone będące stolicą państwa. Decydując się na odpoczynek w tym pięknym zakątku warto wygospodarować, choć kilka dni na zwiedzanie Namibii czy Zimbabwe. Afryka skrywa wiele tajemnic, które od dziesiątek lat przyciągają na to niezwykle zróżnicowane terytorium tysiące turystów.

Namibia – pamiątki po czasach kolonialnych

Usytuowana nad Oceanem Atlantyckim początkowo zamieszkiwana była przez Buszmenów, którzy przybyli na to terytorium około I tysiąclecia naszej ery. Przez wiele lat Namibia nie cieszyła się zainteresowaniem naukowców. Duży wpływ miało na to trudno dostępne wybrzeże, a także pustynne i skaliste tereny. Obecnie państwo to uznawane jest za jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na naszym globie. Zapierający dech w piersiach zachód słońca w Spitzkoppe zapadnie w pamięci każdego, kto zdecyduje się przylecieć do Afryki.

Liczące ponad 320 tysięcy mieszkańców Windhuk jest miejscem, w którym swoją przygodę w Afryce rozpoczyna zdecydowana większość turystów. To w tym  mieście znajduje się kopia słynnego na całym świecie Wielkiego Kanionu Kolorado. W odróżnieniu od oryginału Kanion Rzeki Rybnej (Fish River Canyon) jest nieco krótszy. Niemniej jednak wciąż pozostaje największym wąwozem na kontynencie afrykańskim. Jego długość szacowana jest na 160 kilometrów, a głębokość 550 metrów. W najszerszym miejscu może sięgać aż 27 kilometrów. Pamiętajmy, iż kanion w USA w najszerszym miejscu liczy 29 kilometrów. Koryto rzeki Rybnej z zależności od pory roku wypełnia się wodą.

Kolejną atrakcją Windhuk jest Christuskirche, czyli kościół luterański będący pamiątką po czasach kolonialnych. Zaprojektowany w stylu neoromańskim przez Gottlieba Redeckera, stanowi jeden z symboli miasta.

Kolejną pozostałością po niemieckich kolonizatorach jest Tintenpalast, zwany Pałacem Atramentowym. W przeszłości był siedzibą niemieckiej administracji w Afryce. Dziś jest siedzibą obu izb parlamentu namibijskiego. Te wszystkie atrakcje można zobaczyć wybierając się w podróż z biurem. Wszystkie informacje o wycieczkach są dostępne na stronie https://logostour.pl/kraje/botswana.

Znane na całym świecie Wodospady Wiktorii, noszące nazwę po jednej z największych władczyń Wielkiej Brytanii

Ogromne wodospady na rzece Zambezi od wielu lat stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych tego obszaru. Powstały na skutek wlewania się wody z rzeki Zambezi do szczelin tektonicznych, które powstają na tym kontynencie i rozrywają go na dwie części. Przed przybyciem kolonizatorów wodospady nosiły piękną nazwę oznaczającą mgłę, która grzmi. Położone na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Co więcej, należą do jednego z naturalnych cudów świata.

Rezerwat Moremi – miejsce, w którym spotkamy wolno żyjące zwierzęta

Położony w delcie rzeki Okavango rezerwat, to dziki teren, który znajduje się we władaniu zwierząt. Tym samym stanowi doskonałe miejsce obserwacyjne. Ustanowiony w 1963 roku Rezerwat  Moremi zajmuje przestrzeń ponad 5000 kilometrów kwadratowych. To tutaj możemy podziwiać wolno żyjące stada słoni czy drapieżnych lampartów. Nocleg w jego sercu dostarczy wielu niezapomnianych wspomnień.

Kasane – jedyne w swoim rodzaju wodne safari

Najlepszym środkiem transportu, który może zaproponować nam przewoźnik, jest awionetka. Przelot nad dzikimi obszarami rzeki Linyanti, zapierają dech w piersiach. Jedną z głównych atrakcji tego miejsca jest wodne safari po rzece Chobe,  podczas którego można zobaczyć ogromne hipopotamy, groźne krokodyle, a także majestatyczne słonie. Kolacja złożona z regionalnych potraw, z pewnością będzie stanowiła doskonałe zakończenie dnia.

Każdy, kto pragnie przeżyć niesamowitą przygodę, powinien udać się w rejon Afryki Południowo-Zachodniej.  To tutaj spotkamy setki dzikich gatunków fauny i flory, która występuje jedynie w tym zakątku świata. Możliwość obserwowania ich życia, bliskość, która z jednej strony fascynuje, z drugiej zaś przeraża, możliwa jest jedynie w Botswanie. Państwo, które niegdyś stanowiło jedną z kolonii, dziś stanowi silny, nastawiony na rozwój turystyki kraj.  Dzięki temu w swojej ofercie posiada wiele naturalnych pomników przyrody, jak i tych wzniesionych rękami niegdysiejszych kolonizatorów. Decydując się na podróż z biurem podróży Logos Tour, możemy mieć pewność, iż na przestrzeni kilkunastu dni odwiedzimy wszystkie znane dotąd z telewizji oraz Internetu miejsca. Botswana to miejsce, które przyciąga najlepszych na świecie fotografów. Z tego względu wszyscy miłośnicy fotografii powinni zabrać ze sobą aparat, z pomocą którego uwiecznią sawannę i jej dzikich  mieszkańców, których do tej pory widywaliśmy w parkach ZOO.

Zobacz także:

Kraków atrakcje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}