NewsPoleasingowe komputery – alternatywa dla wymagających

Paweł27 maja 20218 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/poleasingowe-komputery.jpg

Zastanawiasz się nad tym, jak zoptymalizować koszt zakupu specjalistycznego sprzętu komputerowego? Trzeba przyznać, że ceny laptopów dla osób o szczególnych wymaganiach bywają naprawdę wysokie i coraz częściej równają się one z wartością sprawnych samochodów. Chcąc się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na wartość urządzeń gamingowych lub przystosowanych do potrzeb grafików, montażystów wideo czy reżyserów dźwięku. Zastanówmy się zatem, czy komputery poleasingowe będą stanowić rozwiązanie problemu.

Niższe ceny, lepsze parametry

Urządzenia poleasingowe to sprzęt używany. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że nim trafił on do sprzedaży w ofercie firm zajmujących się handlem tego typu wyposażeniem, przechodzi szczegółowy przegląd techniczny i systemowy. Jest on zatem asortyment wysokiej jakości, w pełny sprawnym i (w wielu przypadkach) posiadającym naprawdę ciekawe parametry. Ze względu na fakt, że komputery poleasingowe nie są już fabrycznie nowe, ich stan wizualny może nieco odbiegać od doskonałego.

Skąd taki sprzęt pochodzi?

Jak sama nazwa wskazuje, poleasingowe komputery są urządzeniami trafiającymi do sprzedaży po okresie spłaty leasingu – co analogicznie daje nam do zrozumienia, że były one wykorzystywane przez podmioty firmowe. Bardzo często jest tak, że duże firmy inwestują w jednakowy sprzęt dla swoich specjalistów, a po 2-3-letnim okresie spłaty zobowiązania leasingowego, odsprzedają go hurtowo do firm zajmujących się dystrybucją takich narzędzi. Te z kolei serwisują je zgodnie z zachowaniem najwyższych standardów i odsprzedają klientom prywatnym (lub dalej podmiotom firmowym).

Skoro komputery są jeszcze dobre, czemu firmy się ich pozbywają?

Przyczyną jest generowanie kosztów prowadzenia działalności. Jak wiadomo, firmy usługowe (zwłaszcza w branży IT) nie robią często zakupów wyposażenia, od którego mogą odprowadzić podatek. Wybierając więc leasing, są w stanie czerpać korzyści długofalowo, oszczędzając na przestrzeni czasu ogromną ilość środków finansowych. Jest to zatem dla nich dużo bardziej opłacalne niż jednorazowy zakup.

Komputery poleasingowe dla wymagających – czego można się spodziewać?

Jesteś grafikiem, programistą lub gamerem? Na pewno masz duże oczekiwania względem komputerów. Oczywiście nie ma w tym nic zaskakującego. Wyróżniamy mnóstwo zawodów, w których wydajny sprzęt IT o ponadprzeciętnych parametrach, jest podstawowym narzędziem pracy.

Czy wśród poleasingowych komputerów można spotkać urządzenia wyposażone w mocny procesor (np. i7), dużą ilość pamięci RAM nowej generacji, nowoczesną kartę graficzną i dysk SSD? Oczywiście, że tak. Co ciekawe, takie komputery poleasingowe kosztują nawet poniżej 50-60% swojej rynkowej wartości z czasu, gdy stały na sklepowych półkach.

Od teraz poleasingowy sprzęt komputerowy nie powinien mieć przed Tobą tajemnic. Zajrzyj więc do sklepu KomputeryMarkowe.pl i zobacz, co na Ciebie czeka. Jeśli masz szczególne oczekiwania dot. konkretnych parametrów lub rodzaju asortymentu, warto być na bieżąco lub skontaktować się z zespołem specjalistów. Odpowiedzą oni na Twoje pytania i w razie potrzeby poinformują o ew. możliwościach sprowadzenia urządzeń lub wskażą potencjalną datę kolejnej dostawy. Zakupy stają się więc o wiele prostsze!

Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}