NewsPrzyszłość branży wynajmu – wypożyczalnie stacjonarne czy portale?

Paweł7 października 20198 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/przyszlosc-branzy-wynajmu.jpg

Branża wynajmu i leasingu ma się świetnie i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie sytuacja w tym obszarze miała się pogorszyć. Wszystko za sprawą podejścia do życia młodego pokolenia.

Jak żyjemy w 2019 roku i jaka przyszłość czeka branżę wynajmu?

Obecnie coraz mniejszą uwagę przywiązujemy do dóbr materialnych i nie otaczamy się nimi, nie gromadzimy, nie zbieramy. Zbieramy za to wspomnienia i to właśnie w ten obszar inwestujemy swoje pieniądze. Więcej podróżujemy. Nie przywiązujemy się do jednego miejsca. Wiemy, że świat stoi dla nas otworem. Wolimy korzystać z przedmiotów, tylko wtedy, gdy te są nam naprawdę potrzebne. Z miesiąca na miesiąc rośnie również wśród nas popularność mobilności współdzielonej.

Ciągły rozwój technologiczny sprawia, że coraz więcej rzeczy załatwiamy z poziomu komputera czy telefonu komórkowego. Z dowolnego miejsca na świecie jesteśmy w stanie zamówić jedzenie, kupić nowe buty, zarezerwować wizytę u fryzjera, sprawdzić pogodę na drugim końcu świata, zapłacić rachunki kilkoma kliknięciami. Czy wobec tego wypożyczalnie stacjonarne mają szansę przetrwać, gdy zestawimy je z portalami wynajmu?

Wypożyczalnie stacjonarne, a portale wynajmu produktów i usług

Powszechny dostęp do Internetu i codzienne wykorzystanie urządzeń mobilnych ma ogromny wpływ na to, jak obecnie wygląda rynek niektórych usług. Jeżeli nie musimy gdzieś pojawiać się fizycznie, chętnie korzystamy z opcji zamawiania pewnych rzeczy drogą internetową.

Stacjonarne wypożyczalnie samochodów istnieją, ale czy będą istnieć za 10 lat, czy może będziemy załatwiać formalności przez internet i odblokowywać samochody przez aplikację? Ba! To już się dzieje. Biura nieruchomości nadal mają swoje fizycznie istniejące placówki, ale czy będzie tak za dekadę?

Obiektywnie oceniając sytuację, możemy śmiało rzucić stwierdzeniem, iż wypożyczalnie stacjonarne mogą w przyszłości przestać istnieć i do takiego stanu rzeczy trzeba się będzie zwyczajnie przyzwyczaić. Wynajem lokalu i zatrudnienie pracowników generuje spore koszta. Czy będzie to opłacalne, gdy inni swój biznes będą prowadzić wirtualnie?

Poznaj portal wynajmu rzeczy i usług

Wyobraź sobie, że istnieje miejsce w sieci, gdzie zebrane są wszelkie oferty wynajmu produktów i usług. Na portalu możesz wynająć zarówno garnitur na bankiet, jak i biuro na godziny, sprzęt medyczny, ale i maszynę rolniczą; powierzchnię reklamową; suknię ślubną, limuzynę, maszynę do popcornu, strój na imprezę przebieraną, ale także książkę na jesienne wieczory czy film do obejrzenia. Wszystko co tylko możesz sobie wyobrazić. Do wypożyczenia na godziny, tygodnie, miesiące. Miejsce, gdzie możesz również sam wynajmować rzeczy i usługi innym w swojej wirtualnej wypożyczalni.

Te miejsce to portal wynajmu Oshare.pl, gdzie znajdziesz aż 24 główne kategorie, z mnóstwem podkategorii zawierających produkty i usługi, które możesz wynająć. Portal Oshare.pl umożliwia wynajem rzeczy, których aktualnie potrzebujesz, na czas, który indywidualnie możesz uzgodnić z wystawiającym ogłoszenie. Ty również możesz zamieścić własne ogłoszenie i.. wynajmować książki, których już nie czytasz, sprzęt, z którego nie korzystasz, czy nieruchomości, na które jeszcze nie znalazłeś chętnych.

Warto!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}