NewsPozostałe urządzeniaTelefonyUrządzeniaŚmiały projekt firmy Razer. Smartfon w laptopie!

Razer zaprezentował ciekawy pomysł, który był w jakiejś części próbowany przez kilku producentów. Może nie w identyczny sposób, ale już kilka firm łączyło próbowało wykorzystać smartfony jako komputery, a nawet w tabletach (czyt. Asus). Jednak pomysł Razera wydaje się najciekawszy i niesamowicie świeży. To do mnie przemawia, ale pewnie przez treść wideo, którą przygotował producent. Razer Project Linda – tak nazywa się nowe rozwiązanie producenta. Jest to połączenie smartfonu z laptopem i być może jest to...
Maciej Kulesa9 stycznia 20187 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/projekt-linda-1-1024x683.jpg

Razer zaprezentował ciekawy pomysł, który był w jakiejś części próbowany przez kilku producentów. Może nie w identyczny sposób, ale już kilka firm łączyło próbowało wykorzystać smartfony jako komputery, a nawet w tabletach (czyt. Asus). Jednak pomysł Razera wydaje się najciekawszy i niesamowicie świeży. To do mnie przemawia, ale pewnie przez treść wideo, którą przygotował producent.

Razer Project Linda – tak nazywa się nowe rozwiązanie producenta. Jest to połączenie smartfonu z laptopem i być może jest to jedna z najbardziej oryginalnych rzeczy, która została zaprezentowana na targach CES 2018. Razer nie zaskakuje w jednym przypadku; do całego przedsięwzięcia zamierza wykorzystać swojego smartfona Razer Phone. Tak jak na prezentacji, będzie można go włożyć do laptopa i korzystać z niego w formie laptopa.

„Projekt Linda łączy w sobie najlepsze cechy obu światów, wprowadzając większy ekran i fizyczną klawiaturę do środowiska Android, zwiększając wrażenia z gier i wydajności.”

– Min-Liang Tan (CEO Razer)

Taka hybryda została wyposażona w ekran o przekątnej 13,3″. Oczywiście, sercem całego urządzenia będzie smartfon, który montuje się w miejscu, gdzie klasycznie znajduje się touchpad. Tak zamontowany smartfon będzie mógł być wykorzystany do innych celów, np. do rozszerzenia funkcjonalności w grach. Jeśli przy rozrywce jesteśmy, to trzeba zaznaczyć, że nie będą to najbardziej zaawansowane tytuły, bo mówimy tutaj o sprzęcie, który będzie wykorzystywał procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8GB pamięci RAM.

Jeśli chodzi o samego laptopa, a raczej całą „obudowę” do smartfona, to otrzymujemy ciekawy zestaw. Razer postawił tutaj na pełnowymiarową klawiaturę z podświetleniem Razer Chroma, dotykowy ekran qHD (120 Hz), baterię o pojemności 53,6 Wh, 200 GB pamięci, 3,5mm gniazdo audio jack, mikrofon, kamerę 720p, USB-A oraz USB-C. Dodatkowo, bateria wbudowana w laptopie potrafi zadziałać jak powerbank i naładuje smartfona Razer Phone.

Nie przypominam sobie podobnego pomysłu, bo najczęściej producenci zakładali, że do podobnej pracy należy użyć stacji dokującej (Samsung, Nokia, czy Ubuntu). Jest tylko jeden sprzęt, który przychodzi mi do głowy, który był na tyle podobny, że można go tutaj wymieniać. Chodzi o Asus Padfone. Jednak w tym przypadku smartfona wpinało się w tablet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}