NewsTelefonyUrządzeniaExynos 9 – nowy procesor Samsunga oficjalnie.

Maciej Kulesa23 lutego 20176 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2017/02/Premium-Exynos-9-Series-1024x625.jpg

Tydzień temu Samsung zapowiedział premierę nowej serii procesorów Exynos 9. W dniu dzisiejszym ta informacja stała się faktem i już teraz można zapoznać się ze wszystkimi informacjami na temat tej jednostki. Jest też duże prawdopodobieństwo, że trafi ona do flagowców, które pojawią się w najbliższym czasie – Samsung Galaxy S8, S8 Plus i S8 Edge.

Najważniejsze informacje zostały zawarte na powyższej grafice, ale warto również wspomnieć, że procesor trafił już do masowej produkcji. W sumie musiało to nastąpić, jeśli Samsung chce by znalazł się w nowych smartfonach, co jest niemal przesądzone. Ostatnie doniesienia pokazują, że Samsung Galaxy S8 Plus powinien pracować pod kontrolą Exynosa 9.

Exynos 8895 będzie obsługiwał łączność LTE aż do 1Gbps w trakcie pobierania i 150 Mbps wysyłania. W przypadku odbierania danych jest to ogromna przepustowość, którą ciężko będzie w pełni wykorzystać. Dalej jest mowa o 27% wzroście wydajności i 47% mniejszym zapotrzebowaniu energii. Chodzi oczywiście o porównanie z poprzednią generacją. Wszystko jednak wyjdzie z czaqsem, kiedy użytkownicy otrzymają w swoje ręce pierwsze smartfony pracujące pod kontrolą Exynos 9 (8895).

Czy możemy tutaj mówić o rewolucji? Moim zdaniem niekoniecznie, ale jest to dobry kierunek i nazwałbym to raczej ewolucją. Samsung musiał wykonać taki krok, by smartfony z serii S8 mogły cieszyć się większą popularnością. Osobiście nie czuję potrzeby korzystania z opcji 120 klatek na sekundę podczas oglądania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak z niecierpliwością czekam na pierwsze testy aparatów, które mogą być hitem w najnowszych smartfonach. Jestem też ciekawy czasu pracy na jednym ładowaniu baterii, bo tutaj dalej jest ogromne pole do popisu.

Nowy układ Exynos 9 potrafi obsłużyć aparaty do 28MP lub podwójny aparat 28MP + 16MP. Jest duża szansa, że Samsung umieści podwójny obiektyw w Galaxy S8 lub Galaxy S8 Plus. Jednak w przypadku tego drugiego modelu możemy pisać o aparacie 12MP + 12MP. Przynajmniej tak donosi sprawdzone źródło w postaci evleaks.

Wszystkie informacje na temat procesorów Exynos znajdziecie na stronie Samsunga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}