SystemyTelefonyUrządzeniaPrawdopodobnie na rynku pojawi się Nokia 1 z systemem Android Go.

Maciej Kulesa28 grudnia 20175 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2016/05/nokia-logo-e1499350126139.jpg

Na koniec listopada wyjaśniałem co to jest Android Go i informowałem, że pojawi się również w Polsce. W skrócie, jest to odchudzona wersja systemu Google z dedykowanymi aplikacjami. Chodzi o wsparcie budżetowych smartfonów, które są niesamowicie popularne w wielu krajach. Nie jest jednak tak, że Google swoim lekkim systemem będzie wspierało wszystkie słuchawki. Android Go trafi na modele, które posiadają odpowiednie parametry.

Jednym z takich smartfonów ma być Nokia 1, która pojawi się w przyszłym roku. Moim zdaniem jest to dobra wiadomość, bo to pokazuje, że Nokia częściowo wraca do korzeni. Im dłużej sobie myślę o projekcie Android Go, tym bardziej jestem z tym pomysłem. Na początku miałem mieszane uczucia i wydawało mi się, że to może zatrzymać w pewnym stopniu rozwój technologii mobilnej. Jednak z drugiej strony, na rynku i tak będą pojawiały się tanie smartfony, niezależnie od rozwoju całego rynku. Taki system pozwoli na normalne korzystanie z telefonów z niższych półek.

Spekuluje się, że smartfon Nokia 1 będzie miał podstawowe funkcje. Wyposażą go w wyświetlacz HD (720p), pamięć wewnętrzną 8 GB i 1 GB pamięci RAM. To nie jest zaskoczenie, bo system Android Go docelowo ma pojawiać się właśnie na takich smartfonach, które nie są demonami prędkości. Oczywiście, Nokia 1 skierowana będzie dla mało wymagającego użytkownika. Jednak przełoży się to również na cenę i prawdopodobnie będzie sprzedawany za około 80 EUR (95 USD). Według niektórych źródeł, Nokia 1 ma być dostępna już w marcu 2018 roku w każdym kraju, w którym będzie dostępny Android Go. Jeśli ta informacja sprawdzi się, to smartfona zobaczymy również w Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}