NewsSmartfon za 2000 zł. Na co zwrócić uwagę wybierając drogi telefon?

Paweł29 listopada 20199 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smartfon-do-2000-1280x853.jpg

Smartfony są niezwykle popularnymi urządzeniami i śmiało, można powiedzieć, że nie mając przy sobie urządzenia, czujemy się jak bez ręki. To małe urządzenie kryje w sobie dużo więcej funkcji niż możliwość wykonywania połączeń, pisania SMS-ów czy przeglądanie treści w sieci.

Poza standardowymi opcjami smartfon pozwala na korzystanie z aplikacji, wykonywania zdjęć i grania w gry. Przymierzamy się do kupna nowego telefonu – jaki smartfon za 2000 zł wybrać?

Smartfon za 2000 zł – czym powinien się cechować?

Chcąc kupić drogi telefon, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów: ekran, wydajność, aparat, komunikację bezprzewodową, baterię. Budżet 2000 zł to kwota, w której można wybrać naprawdę solidny sprzęt odpowiadający naszym potrzebom.

  •  ekran

Telefony z wyższego pułapu cenowego posiadają ekrany o rozdzielczości Full HD+. Konkretnie panele IPS, AMOLED, Super AMOLED dają efekt lepszych kolorów i podkreślają kontrast.

  • wydajność

Drogi sprzęt, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, powinien działać bez najmniejszego zarzutu. Dobra wydajność smartfona powinna zapewnić płynne całego systemu, niezbędnych aplikacji i mobilnych gier. Solidny procesor to jedna, a pamięć RAM to drugi kluczowy element w kontekście wydajności. Smartfony za 2000 zł z systemem Android zawierają zazwyczaj 4 GB, ale warto rozglądnąć się za modelami, które mają większy zakres pamięci.

  • aparat

Zdjęcie wykonane solidnym aparatem to naprawdę coś. Wcale nie trzeba być profesjonalnym fotografem, wystarczy odpowiedni sprzęt. Urządzenia w tym przedziale kwotowym mają rozbudowane możliwości fotograficzne. Wykonane zdjęcia i nakręcone materiały wideo są dobrej jakości. Modele smartfonów za 2000 zł posiadają potrójne, a nawet poczwórne aparaty główne.

  • komunikacja bezprzewodowa

Niezbędnym must have telefonów komórkowych tego rodzaju są powszechnie znane i używane moduły komunikacji bezprzewodowej – Wi-Fi, Bluetooth najlepiej w standardzie 5.0, NFC.

  • bateria

Warto zwrócić uwagę na pojemność baterii w smartfonie. Od dawna dobrze i powszechnie znana zasada – im większa pojemność baterii, tym dłużej będzie nam dane korzystać z telefonu. Poza pojemnością dobrze jest zorientować się, czy dany smartfon wspiera jakąś technologię szybkiego ładowania.

Modele smartfonów za 2000 zł – które wybrać?

Huawei P30 Lite, Honor 20, Samsung Galaxy A70 to propozycje smartfonów w zakresie budżetu 2000 zł.

Huawei P30 Lite to najpopularniejszy telefon w tym pułapie kwotowym. Cechuje go solidne wykonanie i bardzo dobra specyfikacja. Wielkość ekranu to 6,15 cali IPS Full HD+. Pamięć obejmuje 4 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej.  Ten smartfon idealnie nada się dla osób korzystających z portali społecznościowych, ale bez problemu umożliwi też płatność telefonem. Poza tym fani selfie również będą zadowoleni jakością zdjęć.

Honor 20 posiada potężny procesor, co w połączenie z 6 GB RAM gwarantuje wysoką jakość. Telefon bez trudu obsługuje wszelkie gry i aplikacje, szybko się ładuje.  Bogaty w funkcję dual SIM i czytnik linii papilarnych.

Samsung Galaxy A70 to absolutny gigant. Duży wyświetlacz, pamięć, moduł łączności bezprzewodowej oraz wyrazisty obraz o bogatych kolorach i wytrzymałość to główne zalety tego sprzętu.

Kupując smartfon za 2000 zł zyskujemy pewność telefonu sprawdzonego i wydajnego, który posłuży nam przez lata. Większość urządzeń dysponuje podobnymi parametrami i okaże się przydatny na różnych płaszczyznach ze względu na posiadane funkcje. Dragonist.pl dysponuje różnymi modelami telefonów w zakresie 2000 zł – warto zapoznać się z ich ofertą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}