TelefonyUrządzeniaTanie smartfony z ekranem 18:9.

Wracam z ciekawymi smartfonami, które są dostępne w chińskich sklepach. Tego typu wpisy zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego. Tym razem będzie o smartfonach z ekranami, które mają proporcje 18:9. Tak jak wspominałem, to już nie jest popularny trend, ale standard wśród większości producentów. W chińskich sklepach zawsze można trafić na interesujące produkty, ale żeby nie tracić czasu na skakanie pomiędzy różnymi ofertami postaram się podrzucić ci kilka ciekawych...
Maciej Kulesa8 lutego 201815 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/smartfon-ekran-18-9.jpg

Wracam z ciekawymi smartfonami, które są dostępne w chińskich sklepach. Tego typu wpisy zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że znajdziesz coś ciekawego. Tym razem będzie o smartfonach z ekranami, które mają proporcje 18:9. Tak jak wspominałem, to już nie jest popularny trend, ale standard wśród większości producentów.

W chińskich sklepach zawsze można trafić na interesujące produkty, ale żeby nie tracić czasu na skakanie pomiędzy różnymi ofertami postaram się podrzucić ci kilka ciekawych propozycji.

W większości przypadków można skorzystać z wysyłki Priority Line. Niekiedy trzeba do niej dopłacić, ale z reguły jest to kilkanaście złotych. Warto jednak to zrobić, bo wtedy masz pewność, że sklep wysyła w paczce „wolnej od VAT„.

Xiaomi Redmi 5 i Redmi 5 Plus

Zanim pojawi się wyczekiwany Xiaomi Redmi Note 5 warto zainteresować się świetnymi smartfonami z serii Redmi. Dalej są to smartfony warte uwagi, a model Redmi 5 Plus jest naprawdę godnym polecenia telefonem.

Redmi 5 to taki odpowiednik Redmi Note 5A z ekranem 18:9. Natomiast Redmi 5 Plus najbliżej do Redmi Note 4, którego miałem okazję testować. Sami widzicie, że dalej są to modele, które można zaproponować mniej wymagającym użytkownikom, a szczególnie Redmi 5. Natomiast wersja z Plusem spodoba się użytkownikom, którzy byli zadowoleni z niesamowicie popularnego Redmi Note 4.

Redmi 5 Plus posiada lepszy ekran i mocniejszy procesor od Redmi 5. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru.

Obydwa modele są w wersji międzynarodowej i obsługują sieć LTE B20 800MHz.

Ulefone Power 3S i Power 3

Firmę Ulefone już znasz, szczególnie, że przedstawiałem ją nie raz. Nigdy nie twierdziłem, że jest to najlepszy wybór. Nie obiecywałem również, że jest demonem prędkości. Jednak smartfony tej marki wyróżniają się wykonaniem i podzespołami w swojej kategorii cenowej.

Ulefone Power 3S napędzany jest procesorem Helio P23 i to może być jego największa wada. Jednak tylko dla osób, które liczą na zmianę systemu lub długie wsparcie producenta. Co prawda, zapowiedziano już system Android 8.1 Oreo dla Power 3S, który ma trafić na smartfona już w marcu 2018. Jednak po wyciągnięciu z pudełka telefon pracuje pod kontrolą Androida 7.1.

W styczniu wspominałem o promocji na Ulefone Power 3 6GB/64GB, który był dostępny za prawie 1000 złotych. Na szczęście, trochę słabsza wersja jest prawie dwa razy tańsza, ale nie ma się czego wstydzić. Oprócz Helio P23 w środku znajduje się pamięć 4GB RAM, 64GB pamięci na dane, bateria o pojemności 6350 mAh! Producent umieścił w smartfonie aż cztery aparaty16.0MP + 5.0MP (tył) i 13.0MP + 5.0MP (przód).

Z kolei Ulefone Power 3 ma bardzo zbliżone parametry, ale zamiast 4GB RAM zamontowano tutaj 6GB pamięci. Znajduje się też lepszy aparat z tyłu, bo 21MP + 5MP, ale z kolei mamy słabszą baterię o pojemności 6080 mAh. Nie jest to aż taka przepaść, ale warto to zaznaczyć.

Ten model również obsługuję sieć LTE B20 800MHz.

Vernee X

To jest taki podkręcony Ulefone Power 3, bo ma lepsza baterię, więcej pamięci na dane i moim zdaniem jest ładniejszy.

Parametry ma naprawdę zbliżone do poprzednich smartfonów, ale wyróżnia się pamięcią 128 GB na dane i baterią 6200 mAh. Również ma zamontowane cztery aparaty, o takich samych parametrach co Ulefone Power 3S.

Vernee X możecie kupić w kolorze czarnym lub niebieskim. Jednak ten drugi wygląda najciekawiej i wyróżnia się z tłumu. Moim zdaniem jest to ciekawy kolor dla osób, które chcą mieć coś innego i chcą pokazać się wśród znajomych.

Ten model również obsługuję sieć LTE B20 800MHz.

Jakie inne modele?

W następnym wpisie przedstawię inne modele, których jest pełno w chińskich sklepach. Niektóre różnią się tylko wyglądem, ale dla wielu użytkowników ma to znaczenie. Chociaż ja na pierwszym miejscu stawiam parametry, optymalizację i baterię, to i tak na końcu zwracam również na wygląd. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma to dla niego znaczenia, to zapewne kłamie. W jakimś stopniu wygląd również ma znaczenie, ale nie zawsze może przesądzić o zakupie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}