NewsSzkolenia z informatyki śledczej. Czego można się na nich dowiedzieć i do kogo są skierowane?

Paweł17 maja 201917 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/informatyka-sledcza.jpg

Profesjonalne szkolenia cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych zainteresowanych zdobyciem wiedzy z określonej dziedziny oraz opanowaniem jej wykorzystywania w praktyce. W ofercie firm organizujących szkolenia pojawiają się coraz to nowe i bardzo ciekawe propozycje, którym warto lepiej się przyjrzeć. Należą do nich szkolenia z informatyki śledczej. Czego wartościowego można dowiedzieć się w ich trakcie i komu wiedza ta może się szczególnie przydać?

Informatyka śledcza szkolenia z zabezpieczania dowodów i analiz śledczych

Szkolenia z zakresu informatyki śledczej to profesjonalne kursy przygotowane specjalnie z myślą o osobach zainteresowanych tematyką kryminalistyki IT i cyberprzestępczości. Z udziału w nich może skorzystać każda osoba, której praca zawodowa jest powiązana z tą szeroką tematyką lub jej zainteresowania osobiste dotyczą nowoczesnej kryminalistyki oraz cyberprzestępczości.

W trakcie szkolenia z informatyki śledczej uczestnicy mają szansę dowiedzieć się takich ciekawych informacji, jak m. in. sposobów zabezpieczenia dowodów ze znalezionego na miejscu przestępstwa telefonu komórkowego. Oprócz tego, osoby biorące udział w kursie poznają także aktualnie obowiązujące metody wykrywania i odnajdywania sprawców przestępstw komputerowych.

Szkolenia z informatyki śledczej pozwalają na kompleksowe zgłębienie tematyki przestępstw w sieci, odkrywają najczęściej wykorzystywane przez przestępców metody działania oraz pozwalają poznać działania podejmowane przez specjalistyczne organy ścigania zajmujące się rozwiązywaniem tego typu spraw.

W czasie szkolenia każdy uczestnik ma także szansę poznać, w jaki sposób w praktyce funkcjonują największe światowe laboratoria kryminalistyki IT oraz dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć w przypadku bezpośredniego zetknięcia się z działaniami przestępczymi w sieci.

Do kogo skierowane są szkolenia z Informatyki śledczej??

Szkolenia z zabezpieczenia dowodów i analiz śledczych skierowane są do osób bezpośrednio zainteresowanych tematyką cyberprzestępczości oraz nowoczesnych metod stosowanych w kryminalistyce. Udział w nich mogą wziąć zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje, które pragną wprowadzić swoich pracowników w tę bardzo ważną dziś tematykę.

Program szkoleń obejmuje bowiem nie tylko samą teorię, ale także podstawowe zasady postępowania na wypadek styczności z przestępstwami komputerowymi, na które narażony jest dziś praktycznie każdy człowiek korzystający z komputera lub smartfona podłączonego do Internetu.

W trakcie szkolenia z informatyki śledczej uczestnicy uczą się prawidłowego zabezpieczania nośników danych oraz przygotowywania bezpiecznego środowiska informatycznego, co może przydać się w codziennej pracy.

Poznanie metod wykorzystywanych przez cyberprzestępców pozwala z kolei poznać mechanizmy ich działania i tym samym lepiej chronić się przed nielegalnymi działaniami w sieci. Dodatkową atrakcją dla osób zainteresowanych kryminalistyką jest także analiza prawdziwych przypadków śledczych pochodzących prosto z laboratoriów kryminalistyki IT z całego świata.

One comment

  • WeLearn

    5 lipca 2019 at 09:43

    Bardzo ciekawe. Wbrew pozorom w firmie nawet mamy jednego człowieka specjalizującego się trochę w podobnych tematach, bo czasami trzeba dojść jaki pracownik gdzie i co zrobił itp. Różne historie się zdarzają ;)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}