AplikacjeTa aplikacja tworzona jest w Polsce i ma już milion pobrań.

https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/squid-app-1024x746.jpg

Squid i Feedly – to są dwie aplikacje, z których korzystam najczęściej. Stworzone w tym samym celu, do przedstawiania najważniejszych wiadomości. Jednak zasada działania jest inna, bo Feedly pozwala na dodawanie źródeł, a Squid „wypluwa” najważniejsze treści z najpopularniejszych stron. Każdy z nich ma swoje plusy i nic nie stoi na przeszkodzie żeby obydwie aplikacje żyły obok siebie.

Dodam jeszcze, że na w aplikacji Squid możecie przeczytać również wiadomości z bloga Fandroid i to mnie niezmiernie cieszy. Nie będę ukrywał, aplikacja generuje dużo odsłon i dzięki niej na bloga trafia dużo nowych czytelników. Jest duże prawdopodobieństwo, że również dzięki tobie Squid App osiągnęła ogromny sukces. Milion użytkowników, to jest potężna grupa czytelników i tutaj należy pogratulować twórcom. Tym bardziej, że mowa o dosyć nowym produkcie, bo Squid powstał w 2017 roku.

Cieszy również fakt, że aplikacja tworzona jest w Polsce. Nie jest to polski pomysł, ale nasi programiści odwalają całą robotę. Takich przypadków jest dużo i tutaj mógłbym również wymienić aplikację Dazn, która jest niesamowicie popularna na zachodzi, a tworzona w Polsce.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani osiągnięciem miliona pobrań naszej
aplikacji” – powiedział Johan Othelius, założyciel i prezes SQUID.
“Jednocześnie miło nam poinformować o nowych narzędziach, dzięki którym użytkownicy SQUIDa mogą go spersonalizować jeszcze bardziej”

 

Aplikacja została ulepszona o szereg nowych cech, między innymi sortowanie kolejności tematów oraz blokowanie wybranych źródeł, aby można było jak najlepiej dopasować ją do swoich potrzeb. Mi brakuje jeszcze opcji logowania się w aplikacji. Dałoby to nowe możliwości, w tym tak długo oczekiwaną funkcję zapisywania artykułów. Z tego co się orientuję, to prace nad taką opcją już trwają i mam nadzieję, że zostaną ukończone jak najszybciej.

Więcej o tej aplikacji możecie przeczytać tutaj. Pisałem również o tym, że dzień rozpoczynam z aplikacją Squid i to nie zmienia się od samego początku. Myślę, że nie zmieni się również w momencie prezentacji nowej wersji Wiadomości Google – aplikacji, która ma zostać napisana od nowa. Już dziś możemy dowiedzieć się więcej podczas konferencji Google I/O.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}