NewsTelefony Realme – który model wybrać?

Paweł18 grudnia 20217 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/telefony-realme.jpg

Nowoczesne smartfony Realme są solidnie wykonane i dobrze wyposażone. Firma jest stosunkowo nowa, powstała dopiero w 2018 roku, a poczyna coraz pewniej. Aktualnie jest jednym z 10 największych producentów smartfonów na świecie i przekonuje coraz więcej użytkowników. Wybraliśmy kilka modeli z różnych półek cenowych wartych polecenia – oto nasze propozycje.

Realme – świetna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

Chińskie marki, które nie tak dawno zadebiutowały na rynku urządzeń elektronicznych, miały jedną wspólną strategię – niezła jakość za bardzo przystępne pieniądze. Strategia ta przyniosła Huawei czy Xiaomi oczekiwany sukces, dlaczego zatem teraz miałaby się nie sprawdzić? Które telefony Realme warto kupić?

Polecane smartfony Realme – nasz TOP 3

Telefon Realme 7 w wersji 5G. Jest to model z ostatniego kwartału 2020 roku i zarazem jeden z najtańszych modeli z łącznością 5G. Wyposażono go m.in. w procesor MediaTeka Dimensity 800U 2,40 GHz, 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM, ekran IPT TFT 6,5″ z odświeżaniem 120 Hz, Dual SIM i NFC, slot na kartę pamięci i 128 GB na dane.

Na pokładzie jest też kamerka do selfie 16 Mpix, a z tyłu poczwórny aparat o standardowej konfiguracji obiektywów 48+8+2+2 Mpix. Imponująca jest też bateria o pojemności 5000 mAh z opcją szybkiego ładowania.

Telefon Realme GT Master Edition. Model Realme GT Master Edition zadebiutował w sierpniu 2021 roku. Świetnie wygląda, ale też jest dobrze wyposażony. Został wyposażony w procesor ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 778 2,40 GHz i ekran 6,43” Super AMOLED (409 ppi) z odświeżaniem 120 Hz. Do wyboru jest kilka wersji pojemności, może mieć nawet 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Z ważnych rzeczy dodajmy, że obsługuje sieć 5G.

Panel dotykowy zajmuje niemal całą powierzchnię. Z tyłu jest potrójny aparat 64+8+2 Mpix (obiektyw główny, szerokokątny i makro), a dodatkowo Realme GT Master Edition posiada kamerkę 32 Mpix.

Telefon Realme 8. Jest to jedna z nowych propozycji chińskiej marki, następca dobrze przyjętego modelu Realme 7. Smartfon posiada m.in. ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio G95 (2,05 GHz), baterię o pojemności 5000 mAh, NFC oraz złącze słuchawkowe 3,5 mm. Dodajmy, że wersja topowa ma 8 GB RAM, ale możesz wybrać też inną konfigurację (w zależności od potrzeb i budżetu).

Ponadto Realme 8 ma ekran Super AMOLED 6,40”. Wrażenie robią także cztery obiektywy o konfiguracji 64+8+2+2 megapiksele. Prezentowany model Realme prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a poza tym jest dobrze wyposażony, mimo że dla wielu osób jego wadą może być brak obsługi sieci 5G.

Materiał zewnętrzny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}