AplikacjeTouchpad – najprostszy sposób aby przejąć kontrolę nad swoim komputerem za pomocą Androida

Aplikacja Touchpad od programistów Things & Stuff jest świetną aplikacją, która pozwala nam zastąpić touchpad (lub myszkę) w komputerze. Na pewno w Google Play można namierzyć podobną aplikację. Jednak Touchpad wyróżnia się prostotą działania i instalacji. Nie potrzebujemy wielu kombinacji aby przejąć kontrolę nad swoim komputerem za pomocą naszego telefonu. Plusem aplikacja jest, że jest darmowa i nie posiada żadnych reklam. Co w przypadku darmowych aplikacji zdarza się często. Jak dla mnie Touchpad jest najlepszą tego...
Maciej Kulesa17 kwietnia 20126 min
https://www.fandroid.com.pl/wp-content/uploads/2012/04/android-app.png

Aplikacja Touchpad od programistów Things & Stuff jest świetną aplikacją, która pozwala nam zastąpić touchpad (lub myszkę) w komputerze. Na pewno w Google Play można namierzyć podobną aplikację. Jednak Touchpad wyróżnia się prostotą działania i instalacji. Nie potrzebujemy wielu kombinacji aby przejąć kontrolę nad swoim komputerem za pomocą naszego telefonu.

Plusem aplikacja jest, że jest darmowa i nie posiada żadnych reklam. Co w przypadku darmowych aplikacji zdarza się często. Jak dla mnie Touchpad jest najlepszą tego typu aplikacją. Główny ekran jest praktycznie „czysty”. Nie znajdziemy tutaj zbędnych przycisków. Tylko pole do „mazania” palcem i dwa przyciski na górze (lewy i prawy). Dodatkowo Touchpad ma niewidoczne pole do przewijania stron (scroll), tak samo jak w większości touchpadów wbudowanych w laptopy.

Jeśli ktoś jednak często korzysta w multimediów to może dodatkowo włączyć sobie pasek z narzędziami do przewijania, zatrzymywania filmów/muzyki. Jest też opcja zmiany głośności w systemie na tym samym pasku. Jeśli natomiast często przesiadujemy w przeglądarce to lepiej włączyć pasek „browser”. Wtedy ujrzymy dodatkowe trzy przyciski: cofania, do przodu, strona domowa. Niestety, aby przejść do tych trybów trzeba wejść do ustawień. Przydałby się jakiś przycisk do przełączania się między nimi (na górze, obok lewego i prawego przycisku).

Tak jak wspominałem, instalacja jest na prawdę prosta. Wystarczy pobrać Touchpad z Google Play i zainstalować. Następnie pobieramy prostą aplikację na Windowsa, która komunikuje się z aplikacją Touchpad. W aplikacji pojawi się adres serwera, który wpisujemy na telefonie. To koniec konfiguracji. Teraz możemy wyrzucić myszkę … lub wyrwać touchpad z laptopa.

www.thingsstuff.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}
{{ image }}

{{ title }}

{{ date }} {{ comments }}
{{ readingtime }} {{ viewcount }}